Hokej: Wygrana w Bytomiu

0
73

W niedzielę, 12 stycznia hokeiści GKS Tychy wygrali na wyjeździe z Polonią Bytom 4:1. Kluczem do zwycięstwa okazała się trzecia tercja, w której tyszanie zdobyli wszystkie bramki.
W niedzielnym spotkaniu gospodarze zagrali bardzo ambitnie i przez długi czas prowadzili jedną bramką. Dopiero w ostatniej części gdy tyszanie przycisnęli przeciwnika i w zaledwie dziesięć minut zdobyli cztery bramki. Tyszanie nadal prowadzą w tabeli PHL i wiele wskazuje na to, że do fazy Play-off przystąpią z pierwszej pozycji.

Polonia Bytom – GKS Tychy 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

1:0 Gleb Łucznikow – Filip Stoklasa (02:31)
1:1 Mikołaj Łopuski – Jan Steber – Michał Kotlorz (41:55)
1:2 Jakub Witecki – Pavel Mojżis – Jarosław Rzeszutko (42:43)
1:3 Tomasz Malasiński – Josef Vitek – Marcin Kolusz (47:42)
1:4 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Jakub Witecki (52:52) 5/4

Polonia Bytom: Witkowski (Okoliczany – nie grał) – Banaszczak, Vrana, Łucznikow, Salamon, Stoklasa – Maciejewski, Valeczko, Meidl, Bajon, Fabry – Bychawski, Wardecki, Kłaczyński, Wróbel, Dołęga – Kantor, Owczarek, Stępień, Wieczorek, Stasiewicz. Trener: Miroslav Ihnaczak

GKS Tychy: Zigardy (Sobecki – nie grał) – Kotlorz, Kolusz, Guzik, Rzeszutko, Woźnica – Mojżis, Wanacki Malasiński, Bagiński, Steber – Havlik, Durak, Łopuski, Galant, Vitek – Sowa, Baranyk, Gurazda, Witecki. Trener: Jirzi Szejba