Ruszają Tyskie Wieczory Kolędowe

0
49

W sobotę, 4 stycznia, rozpoczną się 23. Tyskie Wieczory Kolędowe. Tradycyjnie już festiwal zainauguruje ogólnopolski konkurs chórów, który odbędzie się o godz. 9.00 w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego (al. Niepodległości 53). Zespoły śpiewacze oceniać będzie jury pod przewodnictwem ks. prof. Antoniego Reginka.
Co jeszcze przed nami?
5 stycznia w kościele p.w. bł. Karoliny Kózkówny (ul. Tischnera 50) artyści krakowskiej Piwnicy pod Baranami wykonają kolędy i pastorałki – „Kolędy dla miasta i świata”. Koncert odbędzie się po mszy św., którą zaplanowano na godz. 17.00.
6 stycznia (poniedziałek) w kościele p.w. św. Rodziny (ul. Elfów 29) wystąpią: chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, pod dyrekcją Jana Borowskiego oraz uczniowie tyskiej Szkoły Suzuki. Koncert odbędzie się po mszy św., którą zaplanowano na godz. 16.00.
7 stycznia kolędy w kościele p.w. Ducha Świętego (ul. Myśliwska 43) zaśpiewa popularny zespół Universe . Koncert odbędzie się po mszy św., którą zaplanowano na godz. 18.00.
8 stycznia, w kościele p.w. św. Benedykta Opata (ul. Nałkowskiej 19) przed publicznością wystąpi chór Jubilate Deo z parafii ewangelicko-augsburskiej w Mysłowicach, pod dyrekcją Joanny Bliwert-Hoderny. Koncert rozpocznie się po mszy św. o godz. 18.30.
9 stycznia, o godz. 18.00, w kościele ewangelicko-augsburskim p.w. św. Piotra i Pawła (ul. Burschego 43), będzie można posłuchać improwizacji organowych Arkadiusza Popławskiego, a także kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu U Pana Boga Za Piecem, prowadzonego przez Sylwestra Szwedę.
Nieodłącznym elementem Tyskich Wieczorów Kolędowych są także występy kapeli góralskich. 10 stycznia piątek w kościele p.w. Krzyża Świętego (ul. Bzów 15) zagra i zaśpiewa kapela „Istebna”. Koncert rozpocznie się po mszy św., którą zaplanowano na godz. 18.00.
Koncert finałowy 23. TWK odbędzie się 11 stycznia, o godz. 15.30, w kościele p.w. św. Marii Magdaleny (ul. Ks. Damrota 62). W pierwszej części koncertu wystąpią laureaci konkursu chórów, odbędzie się także ceremonia wręczenia nagród. Część drugą, dedykowaną Januszowi Muszyńskiemu – zmarłemu w listopadzie br. twórcy festiwalu – wypełnią kolędy w opracowaniu Henryka Jana Botora, tyskiego organisty, kompozytora i aranżera, który po śmierci J.Muszyńskiego został dyrektorem artystycznym Wieczorów.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Zapraszamy!
Fot. ARC