Przegrany mecz

0
105

W czwartek, 1 sierpnia hokeiści GKS Tychy rozegrali drugi mecz kontrolny przed sezonem 2013/2014. Tym razem na tyskim lodowisku gospodarze przegrali po rzutach karnych z JKH GKS Jastrzębie 2:3.
Wynik spotkania został otworzony na początku drugiej tercji. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Richard Bordowski, który strzałem z nadgarstka pokonał Arkadiusza Sobeckiego. Tyszanom udało się wyrównać w 28. minucie po uderzeniu Milana Baranyka, a trzy minuty później Josef Vitek wyprowadził miejscowych na prowadzenie.
W trzeciej odsłonie jedyne trafienie zaliczył Ivo Kotaska, który w 45. minucie doprowadził do remisu. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 2:2, ale na wyraźne życzenie kibiców zawodnicy postanowili rozegrać rzuty karne.
I tu byliśmy świadkami dość niecodziennej sytuacji. Zwycięzca został wyłoniony dopiero w czternastej serii, a o wygranej gości przesądził strzał Daniela Minge.
W czwartkowym spotkaniu trener Jiri Sejba miał okazję przekonać się o umiejętnościach Jana Stebera, który od kilku dni trenuje z drużyną. Polscy kibice mogą go kojarzyć z występów w Stoczniowcu Gdańsk w sezonie 2010/2011. Trzeba przyznać, że 27-letni Czech wyróżniał się na tafli i kilkukrotnie stworzył zagrożenie pod bramką rywali.
– Tempo gry nie było najgorsze. Jesteśmy na wczesnym etapie przygotowań i musimy jeszcze sporo dopracować. Założyliśmy, że będziemy grać ofensywny hokej, a nasza obrona będzie się zaczynać już w tercji przeciwnika. Decyzję w sprawie testowanych zawodników podejmiemy jutro – powiedział drugi trener tyskiej drużyny Krzysztof Majkowski.
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:3k.  (0:0, 2:1, 0:1, k. 3:4)
0:1 R. Bordowski (20:51)
1:1 M. Baranyk – T. Da Costa (27:28)
2:1 J. Vitek (30:45)
2:2 I. Kotaska – Tomasz Kulas – Maciej Urbanowicz (44:06)
2:3 D. Minge (60:00) decydujący rzut karny
GKS Tychy: Sobecki (Zigardy) – Sokół, Sulka; Woźnica, Bagiński, Vitek – Mojzis, Gwiżdż; Witecki, Parzyszek, Galant – Duduis, Wanacki; Baranyk, Rzeszutko, Da Costa – Hoda; Piorun, Steber, Chromicz. Trener Jiri Sejba.
JKH GKS Jastrzębie: Vrba (Feć) – Kotaska, Mateusz Rompkowski; Bordowski, Prochazka, Urbanowicz – Bryk, Pastryk; Kulas, Zdenek, Kogut – Sordon, Labryga; Marzec, Maciej Rompkowski, Minge – Bychawski, Ł. Nalewajka; Sołtys, R. Nalewajka. Trener Mojmir Trlicik.