Siatkówka: Porażka z Krakowem, jutro Świdnik

0
42

W dzisiejszym, 1.06, meczu turnieju finałowego o awans do I ligi, TKS Nascon Kopex Tychy przegrał w Miliczu z AGH AZS Kraków 2:3 i o wszystkim rozstrzygną jutrzejsze spotkania.
Od pierwszego seta meczu TKS – AGH AZS na parkiecie rozgorzał zacięty bój. Jak wyrównany to był pojedynek, najlepiej świadczy przebieg dwóch pierwszych setów, wygranych na przewagi – pierwszy przez TKS, drugi przez zespół z Krakowa. Ale podobnie było w kolejnych odsłonach. Trzeciego seta tyszanie wygrali 25:23 i w I lidze znaleźli się na odległość jednego seta!
W czwartym prowadzili 10:8, 12:10, ale potem rywale przyspieszyli i zrobiło się 14:10, 14:18 i ostatecznie TKS przegrał 20:25. W tie breaku od początku naszym siatkarzem szło jak po grudzie: 1:4, 2:8, potem 4:10. Emocje rosły z każdą chwilą – 8:13, 10:13, ale końcówka należała do AGH AZS, który wygrał 15:10.
Jutro, 2.06, drużyna Grzegorza Słabego będzie szukała szansy w trzecim meczu turnieju z Avią Świdnik, która dzisiaj pokonała KS Milicz 3:1.
TKS Nascon Kopex Tychy – AGH AZS Kraków 2:3 (25:27, 26:24, 25:23, 20:25, 10:15).