MOSM Tyskie Lwy Mistrzami Śląska

0
186

Drużyna żaków starszych MOSM Tychy Tyskie Lwy pokonała wczoraj na własnym lodzie ekipę JKH GKS II Jastrzębie 12:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w Lidze Śląskiej w sezonie 2012/13. W sezonie, w którym wygrali 23 spotkania i zanotowali tylko jedną porażkę.
Tyszanie zagrali bardzo dobry mecz, choć pierwsza tercja nie przewidywała tak wysokiej wygranej. Wynik 2:1 był na styku, a gra wyrównana, jednak w kolejnych tercjach rządzili i dominowali już tylko tyszanie. Po drugiej tercji podopieczni Dariusza Garbocza prowadzili już 6:1 i niemal pewne było, że tego spotkania już nie przegrają. W trzeciej części gry dołożyli kolejnych sześć goli wygrywając wysoko i zasłużenie.
Bramki dla „Lwów” strzelali Kacper Gruźla 3, Maciej Kostyła 3, Daniel Hołdowicz 2, Paweł Kaplyta 2 i Michał Królik 2.
Tyszanie wezmą udział w mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 16-40.04 w Jastrzębiu.
Skład Mistrzów Śląska: Jakub Zawalski, Jakub Maciejewski – Olaf Bizacki, Wiktor Plewnia, Maciej Kostyła, Michał Królik, Kacper Gruźla – Jakub Kapusta, Marcin Mazurczyk, Daniel Hołdowicz, Wojciech Świder, Daniel Adamczyk – Piotr Mizgała, Mateusz Ubowski, Jan Krzyżek, Paweł Kaplyta, Mateusz Molenda – Marcin Chaim, Daniel Siołek. Trener: Dariusz Garbocz