Hokej: „Pasy” minimalnie lepsze

0
39

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego PLH, GKS Tychy zmierzył się na własnej tafli z Comarch Cracovią Kraków. Po wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4:3.
W dzisiejszym spotkaniu oba zespoły długo się rozkręcały. W zasadzie cała pierwsza tercja to typowe hokejowe szachy, w których żadna z drużyn nie chciała się otworzyć. Worek z bramkami rozwiązał się w połowie spotkania, a jako pierwsi na prowadzenie wyszli tyszanie. W 31. minucie Adam Bagiński z najbliższej odległości wykończył profesorskie podanie Romana Simicka. Miejscowi kibice nie długo mogli cieszyć się prowadzeniem, ponieważ już minutę później Jarosław Kłys zaskoczył Arkadiusza Sobeckiego mocnym strzałem z niebieskiej. Tuż przed końcem drugiej tercji „Pasy” wyprowadziły zabójczą kontrę, po której Michał Piotrowski zdobył bramkę.
Początek trzeciej części gry należał do tyszan. Podopieczni Petra Kremena częściej bywali pod bramką rywali, co przyniosło efekt w 46. minucie. Jonathan Zion do spółki z Radosławem Galantem rozklepali obronę Cracovii, a młody napastnik GKS Tychy doprowadził do wyrównania. Pięć minut później tyszanie wyszli na prowadzenie. Pod bramką Rafała Radziszewskiego przytomnie zachował się Adam Bagiński, który zmienił tor lotu krążka uderzonego przez Tomasa Jakesa. Niestety „trójkolorowi” stracili koncentrację w 54. minucie, która zdecydowała o losach spotkania. Katem gospodarzy okazał się Josef Fojtik, który w przeciągu zaledwie piętnastu sekund dwukrotnie pokonał Arkadiusza Sobeckiego.
Zawodnicy GKS Tychy nie wykorzystali okazji do awansu na drugą pozycję w tabeli PLH. Ostatnia szansa nadarzy się w niedzielę (17.02) tyszanie zmierzą się na wyjeździe z Unią Oświęcim.
GKS Tychy 3:4 ( 0:0, 1:2, 2:2)
1:0 Bagiński – Simicek (30:48)
1:1 Kłys – Chmielewski – L. Laszkiewicz (31:52) 5/4
1:2 Piotrowski – S. Kowalówka – Radziszewski (39:18)
2:2 Galant – Zion (45:04)
3:2 Bagiński – Jakes (49:22)
3:3 Fojtik – Dudas – Valcak (53:35)
3:4 Fojtik – Valcak – Witkowski (53:49)
Kary: 8 – 6 min.
GKS Tychy: Sobecki – Dutka, Jakes; Baranyk, Simicek, Bgiński – Csorich, Wanacki; Łopuski, Pasiut, Janos (2) – Zion, Sokół; Galant, Parzyszek (2), Witecki (2) – Majkowski, Ciura; Bernat, Sośnierz, Guzik (2).
Comarch Cracovia: Radziszewski (2) – Kłys (2), Zieliński; L. Laszkwiecz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Dudas, Witkowski; Dvorak, Valcak, Fojtik (2) – A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski – Myjak, Kmiecik; Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.