Koszykówka: Derby dla GKS Tychy!

0
54

Koszykarze GKS Tychy pną się w górę ligowej tabeli! W rozegranym wczoraj meczu derbowym tyszanie pokonali na wyjeździe Albę Chorzów 93:75 (12:20, 19:14, 34:18, 28:23).
Spotkanie stało na niezłym poziomie. Wprawdzie po pierwszej połowie GKS przegrywał 32:34, to w ostatnich dwóch kwartach zaprezentował się po prostu kapitalnie. Na szczególną uwagę zasługuje trzecia kwarta, którą tyszanie wygrali 34:18!
Tym razem najskuteczniejszy na parkiecie był Radosław Lemański, który zdobył 22 punkty. 19 oczek rzucił Tomasz Bzdyra, a 14 – Mariusz Markowicz.
Podopieczni Tomasza Jagiełki mają już 20 punktów i plasują się na czwartej pozycji w tabeli II ligi mężczyzn grupy B.
W najbliższą sobotę, 19 stycznia GKS w Hali Sportowej Tychy podejmie dziewiąte w stawce Hawajskie Koszule Żory. Początek meczu o godzinie 19, wstęp oczywiście wolny!
Alba Chorzów – GKS Tychy 75:93 (20:12, 14:19, 18:34, 23:28)
Alba: Tradecki 9 (1 za 3), Morawiec 3 (1), Wójcik 6, Weselak 9, Woźniak 8 oraz Spychała 13 (1), Czyżnielewski 17, Gembus 7, Lis 3 (1), Podbiał 0.
GKS: Markowicz 14, Lemański 22 (2 za 3), Remin 11 (2), Małek 2, Bzdyra 19 (1) oraz Kornecki 4, Weiss 12 (1), Kaczmarski 0, Olczak 4, Bodych 3, Biel 2, Fenrych 0.