Centra przesiadkowe "park & ride" powstaną za 18 miesięcy

0
37

We wtorek, 18 grudnia Mieczysław Podmokły, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury, Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM w Tychach i Miguel Ortega Lopez, dyrektor generalny firmy Aldesa Construcciones SA podpisali umowę na budowę dwóch parkingów wielopoziomowych typu park & ride. Powstaną one przy stacji Tychy Lodowisko i przy dworcu PKP w Tychach.
Hiszpańska firma Aldesa, która wygrała przetarg oferując kwotę 53 mln zł, ma teraz 18 miesięcy na realizację inwestycji. Przekazanie placu budowy nastąpi 28 grudnia.
Parkingi typu park & ride mają służyć mieszkańcom, którzy będą chcieli dojechać samochodem do stacji i przesiąść się na pociąg. Do zaparkowania uprawniał będzie ważny bilet kolejowy, który okażemy przy wyjeździe z parkingu.
Budowa dwóch wielopoziomowych parkingów jest elementem projektu realizowanego wspólnie przez miasto Tychy i Tramwaje Śląskie. W ramach tego samego projektu Tychy podpisały umowę z firmą Solaris na dostawę 15 nowych trolejbusów. Pierwsze z nich mają pojawić się an tyskich drogach w lutym 2013 r.
Foto: Eliza Madej