Tyskie Sokoły na drugim miejscu

0
32

Drużyna futbolu amerykańskiego Tychy Falcons znajduje się na drugiej pozycji Grupy Południowej PLFA I. Sokoły pokonały ostatnio na wyjeździe Saints Częstochowa 34:6. Spotkanie rozgrywane było w ramach siódmej kolejki sezonu zasadniczego.
Obie drużyny mierzyły się już w starciu w Tychach, kiedy to górą były Sokoły wygrywając 19:2. Także w Częstochowie to tyszanie dominowali, a ich największą bronią były akcje biegowe. Pierwsze punkty zdobył Mateusz Błazik, który zaliczył 10-jardowy bieg. Święci wyrównali na początku drugiej kwarty, ale tyszanie jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie. Kapitalne akcje przeprowadzili Błazik i Grzegorz Dominik, dzięki którym do przerwy Tychy Falcons prowadzili 22:6.
Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron, a swoją przewagę Sokoły udokumentowały kolejnymi punktami. Kapitalny mecz rozgrywali Błazik, który zaliczył kolejne 25-jardowe przyłożenie oraz Dominik, który punkty zdobył po pokonaniu 60 jardów! Dzięki tym akcjom przewaga Falcons wzrosła do 28 punktów, a bezradni Święci nie byli w stanie nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.
– Naszym celem są zawsze play-offy. W Częstochowie pokazaliśmy, że potrafimy się dobrze prezentować we wszystkich trzech formacjach. W nadchodzącym meczu z AZS Silesia Rebels będziemy chcieli się zrewanżować za trzypunktową porażkę na początku sezonu. Ten mecz ma podtekst – zwycięzca będzie się mógł przez jakiś czas tytułować najlepszą drużyną na Śląsku – skomentował Wojciech Grzybek, trener Tychy Falcons.
W ataku tyszan tradycyjnie dzielili i rządzili Grzegorz Dominik i Mateusz Błazik. Pierwszy z nich zdobył dwa przyłożenia biegowe, drugi aż trzy. Na słowa uznania zasługuje postawa linii ofensywnej Falcons, która świetnie torowała drogę swoim running backom. Nie lada wyczynu dokonał cornerback Olaf Sygiet, który przechwycił aż trzy podania rozgrywającego rywali. Bardzo dobrze w nowej roli środkowego drugiej linii obrony poradził sobie Kacper Kurcius.
Tychy Falcons kolejny mecz rozegrają przed własną publicznością. Sokoły 6 czerwca zmierzą się z Silesia Rebels.
Saints Częstochowa – Tychy Falcons 6:34 (0:6, 6:16, 0:12, 0:0)
I kwarta
0:6 przyłożenie Mateusza Błazika po 10-jardowej akcji biegowej
II kwarta
6:6 przyłożenie Aleksandra Mieruszyńskiego po 38-jardowej akcji po podaniu Mateusza Słowińskiego
6:14 przyłożenie Mateusza Błazika po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
6:22 przyłożenie Grzegorza Dominika po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)