Miasto Ruszają e-nabory do przedszkoli

Opublikowano 26 lutego, 2014 | przez Ewa Strzoda

0

Ruszają e-nabory do przedszkoli

3 marca rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Potrwa do 14 marca. Przypominamy, że o przyjęcie do przedszkola i oddziału przedszkolnego w SP na rok szkolny 2014/2015 mogą się ubiegać dzieci w wieku 3-6 lat (z rocznika 2008 urodzone w okresie od lipca do czerwca).

REKLAMA

Jak zapisać malucha?

Aby ubiegać się o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w SP należy wypełnić elektroniczny formularz. Zapisu można dokonać także tradycyjną drogą, wypełniając wniosek wydrukowany z internetu. Można go znaleźć na stronie, na której prowadzone są nabory, a także na www.mzo.tychy.pl lub pobrać w dowolnej placówce. Maksymalnie można wybrać trzy placówki, a ich kolejność oznacza hierarchię ważności. Wnioski wraz z niezbędnymi dokumentami należy złożyć w placówce pierwszego wyboru do 14 marca.

- Jak co roku osoby nie mające dostępu do internetu zapraszamy do siedziby Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach do skorzystania ze specjalnie przygotowanego stanowiska komputerowego – mówi Dorota Gnacik, dyrektor MZO w Tychach.

Jakie nowości?

- Jeśli chodzi o zmiany, to na pewno największa dotyczy samych kryteriów naboru. Dotychczas te obligatoryjne określało rozporządzenie MEN, teraz ustawa o systemie oświaty. Nowym kryterium stała się wielodzietność rodziny kandydata oraz niepełnosprawność rodzeństwa kandydata. Pozostałe ustawowe, czyli samotne wychowywanie dziecka, niepełnosprawność dziecka, jego rodziców, czy dzieci objęte pieczą zastępczą praktycznie nie są nowością i będą traktowane priorytetowo tak, jak dotychczas – wyjaśnia dyrektor Gnacik.

Kiedy wyniki?

11 kwietnia znane będą listy z nazwiskami dzieci, które zostały przyjęte to przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole. W dniach od 17 do 30 kwietnia rodzice lub opiekunowie prawni muszą potwierdzić chęć uczęszczania dziecka do przedszkola.

Fot. ARC

Podziel się informacją!Back to Top ↑