Kultura Twoje Tychy: Talenty poszukiwane

Opublikowano 12 marca, 2013 | przez Ewa Strzoda

Twoje Tychy: Talenty poszukiwane

Teatr Mały zaprasza wszystkie osoby obdarzone talentami. Mile widziani są artyści amatorzy z różnych dziedzin sztuki.

REKLAMA

Szukamy młodych nie tylko wiekiem, ale przede wszystkim duchem – mówi Andrzej Maria Marczewski, dyrektor Teatru Małego w Tychach, pomysłodawca i założyciel Studia Młodych. – Wspólnie ze mną organizacji tego, zupełnie nowego w naszym mieście przedsięwzięcia, podjął się Nicola Palladini – dodaje.

Palladini urodził się i wychował w Rzymie. Tam też ukończył Akademię Musicalową. Jednak z racji tego, że jego mama jest Polką, doskonale posługuje się naszym językiem ojczystym. – Z Andrzejem Marią Marczewskim poznałem się kilka lat temu. Przyjechałem do Polski, by wziąć udział w castingu do jego musicalu. Udało się, dostałem rolę i to był początek naszej współpracy – wspomina. – Z wielką radością przyjąłem propozycję Andrzeja, by współtworzyć w Tychach Studio Młodych – przyznaje Nicola, który będzie również jednym z instruktorów tyskiego SM.

Play Lab

Studio Młodych będzie działać jako „Play Lab”, czyli „Laboratorium Sztuki”. Jak mówią nasi rozmówcy, taką nazwę nadali temu projektowi, bo tyskie SM będzie miejscem, w którym może się wydarzyć wszystko… – Będziemy eksperymentować ze Sztuką. Jaki będzie wynik finalny, zależy w dużej mierze od talentów, jakie się do nas zgłoszą – mówią zgodnie Andrzej Maria Marczewski i Nicola Palladini.

Dla kogo?

Poszukiwani są właściwie wszyscy… Do Teatru Małego mogą się już teraz zgłaszać osoby, które tańczą, śpiewają, grają na różnych instrumentach, mają uzdolnienia plastyczne, są dramaturgami, poetami, komponują muzykę… – Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że mają w sobie artystyczną duszę – mówi dyrektor Marczewski. – Im więcej różnych talentów uda nam się znaleźć i oszlifować, tym więcej możemy zrobić. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję i chęć współpracy, bo współczesny teatr jest bardzo otwarty na różne dziedziny i kierunki sztuki – podkreśla.

Plany założycieli są bardzo ambitne. Chcieliby, żeby w SM powstał musical. Planują również występy artystyczne dla publiczności, które będą łączyć różne rodzaje sztuki. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć powodzenia.

Podziel się informacją!

Tags: , , ,Dodaj komentarz

Back to Top ↑