Teatr jednego aktora – „Historia Jakuba”

0
105
Fot. Grzegorz Sztwiertnia

Rusza XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Dziś (23 kwietnia) na scenie Mediatki zostanie zaprezentowany monodram w wykonaniu Łukasza Lewandowskiego, w reżyserii Aldony Figury, pod tytułem „Historia Jakuba”. Spektakl rozpocznie się o 18:00, bilety w cenie 60 zł do nabycia tutaj.

Autor tekstu monodramu Tadeusz Słobodzianek opiera się na opowieści inspirowanej faktami. Bohaterem jest ksiądz i filozof, który pewnego dnia dowiaduje się, że wcale nie jest tym, kim jest. Podejmuje zatem niełatwą próbę poznania swej prawdziwej tożsamości. Jednak odkrywanie na nowo swoich korzeni, konieczność zdefiniowania wiary, narodowości i pochodzenia, a nade wszystko logiczne połączenie tego wszystkiego z dotychczasowym życiem, okazuje się raz straszne, raz śmieszne. Osobista historia Jakuba pozbawiona jest patosu, a od tragizmu ratuje ją śmiech i biegnąca wartko akcja, bo jak powszechnie wiadomo, to samo życie dyktuje najciekawsze historie.

„Historia Jakuba” to forma przygotowana specjalnie dla Łukasza Lewandowskiego przez Tadeusza Słobodzianka. Autor przepisał swój dramat, który był wcześniej realizowany w dużej obsadzie na scenie Teatru Dramatycznego im. G. Holoubka w Warszawie, w reżyserii Ondreja Spišáka.

Historia monodramu opowiada jak jego bohater jednocześnie zostaje wykluczony ze swojej wiary, poprzez poznanie swoich korzeni, a co za tym idzie wyklucza go również z życia, bo staje przed pytaniem „kim tak naprawdę jest?”

WAŻNE!
Wydarzenie przeznaczone jest dla widzów od 15. roku życia. Podczas spektaklu wykorzystywane są wyroby tytoniowe.
Prawa autorskie Autora do w/w utworu reprezentuje Agencja ADiT.
W ilustracji muzycznej spektaklu wykorzystano m. in. nagrania Fundacji Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (“Ludu kapłański”, “Ubi Caritas”, “Niepojęta Trójco”, “Hymn etiopski”).
Agencja Artystyczna Acoustic.


źródło: Teatr Mały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj