Wybuch gazu – ważne informacje

20
27188
fot. Kamil Peszat

Przypomnijmy, że 1 kwietnia w budynku wielorodzinnym przy ul. Darwina doszło do wybuchu gazu. 7 osób, w tym dwoje dzieci, zostało poszkodowanych. Najciężej ranna osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. W akcji ratowniczej brało udział 21 zastępów straży pożarnej, 58 ratowników, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z psami ratowniczymi.

Do godziny 23:30 zabezpieczano mieszkania przed dalszymi uszkodzeniami (w szczególności okna). Na miejscu pracowali strażacy, pracownicy administracji budynku, pracownicy obsługi technicznej i właściciele mieszkań. Kilka osób spędziło noc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Tychach. Pozostałe spały u rodziny lub znajomych.

Ważne informacje
Mieszkańcy klatki nr 4 proszeni są o pilny kontakt z Wydziałem Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miasta Tychy (wejście od strony parku). Telefon: 32 776 30 51. Pracownicy urzędu będą również kontaktowali się z osobami poszkodowanymi.

Pracownicy wydziału pomogą w załatwieniu spraw związanych m.in. z załatwieniem lokali zastępczych dla osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu. Na miejscu będzie także pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach, który będzie informował o możliwościach doraźnej pomocy finansowej. Zapewnione zostanie także wsparcie psychologiczne, wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują. Udzielona zostanie wszelka potrzebna pomoc.

Jak pomóc?
Osoby chcące wpłacać darowizny na rzecz poszkodowanych mogą przekazywać je na konto:

Gmina Miasta Tychy, al. Niepodległości 49 43-100 Tychy

Nr konta: 66 1240 2975 1111 0011 3700 6653

Informujemy ponadto, że Tyskie Boksy postanowiły udostępnić nieodpłatnie wszystkim poszkodowanym swoje boksy magazynowe. Szczegóły pod nr telefonu 32 790 78 97 lub na maila: kontakt@tyskieboksy.pl


źródło: UM Tychy

20 KOMENTARZE

 1. Zalosne te nawolywanie przez „miasto”o datki dla ofiar..lekka reka przewalaja miliony a jak naprawde jest pomoc potrzebna to ludzie zróbta zrzutke

  • I tu się w 100% zgadzam. Mieszkam w Tychach i szastanie pieniędzmi na nikomu niepotrzebne wysepki tudzież wywalanie 120 mln na niedziałający ITS stało się codziennością. A Kandydaci na radnych jedynie dziury w drogach chcą latać, takie mają ambitne programy wyborcze.

 2. Jakby komitety wyborcze oraz kandydaci na radnych 20% sumy którą wydają na kampanię wyborczą przekazali dla poszkodowanych to uzbierała by się całkiem niezła kwota.

 3. Coś się widzę ruszyło w kwestii pomocy ….AUTOBUS zjechał do zajezdni ….widać działania miasta.

  • Pani
   Misztela wykazała się największym zaangażowaniem w pomocy.
   Przygarnęła nas jako pierwsza i daje najwięcej pomocy!!!!!!!!!
   Rodzina z serem na dłoni.

 4. to tylko jeden blok, jeden wybuch, skomasowana ale jednak ograniczona tragedia zamieszkałych tam ludzi. Ja tak trochę bokiem. Nikogo o nic nie winię, bo zdaję sobie sprawę z tego, że tak doprawdy winnym jest przede wszystkim system. Ekonomia zmian systemowych wymusiła radykalne oszczędności w samym systemie, no i dlatego on działa jak działa. Mój niepokój budzi jedna rzecz. Zycie pokazało, że tu problem jest w sumie mocno ograniczony ale problemy z pomocą i uporządkowaniem są rozwiązywane w miarę naszych możliwości. O dziwo syndrom Polski sobotnio niedzielnej i popołudniowo nocnej tym razem udało się opanować. Głównie dzięki strażakom. Słysząc wybuch i odbite dwie pozostałe fale akustyczne, moim pierwszym skojarzeniem było – zaczęło się. Mam tu na myśli zagrożenie ze wschodu. Ulga, że to tylko wybuch gazu w bloku, bo co by było gdyby faktycznie piekło ze wschodu do nas dotarło? Płynący wniosek z takiej sytuacji kryzysowej brzmi: Obywatelu licz na samego siebie. Inaczej nie będzie.

 5. Nigdzie nie było mowy o pogotowiu gazowym byli czy nie,czy już całkiem nas lekceważa

  • Było i sprawdzali czy po ich stronie nie uległa awaria a budynki natychmiast zostały odcięte od gazu

 6. Chetnie bym splunął w te wyfotoszopowane mordy z niebieskich banerow.zaklamane mordy ktore maja krotkie raczki do uczciwej pracy a wielkie gęby do żarcia.

 7. Pomogą w załatwianiu spraw związanych z załatwianiem.. – dżizys, kto to pisze? Jakiś niegramotny.

 8. Gazownia nie może wypłacić częściowych rekompensat?? Muszą być darowizny?? Tak trwa śledztwo…. Złodzieje i oszusty,rachunki wiedzą jak wystawić ale w odwrotna stronę to nie…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.