Wybuch na ul. Darwina

9
5360

W wielkanocny poniedziałek, 1 kwietnia na parterze bloku przy ul. Darwina 4. doszło do potężnej eksplozji gazu. Są poszkodowani, na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Tuż po wybuchu, do którego doszło ok. godz. 9.20, na miejscu pojawiły się służby ratownicze, które zarządziły ewakuację wszystkich lokatorów bloku i przystąpiły do działania w stosunku do osób poszkodowanych. Według wstępnych informacji do szpitala trafiło 13 rannych, w tym cztery osoby ciężko (są wśród nich dzieci). Na szczęście nie ma informacji o tym, by ktoś wskutek wybuchu stracił życie.

Biegli sprawdzą wkrótce stan budynku i podejmą decyzję czy lokatorzy mieszkań w sąsiedztwie zniszczonego wybuchem będą mogli wrócić do domów. Na razie PKM podstawił autobusy, w którym mogą czekać na decyzję ekspertów budowlanych.

Fot. 112tychy.pl

9 KOMENTARZE

 1. Stara instalacja gazowa ponad 40 lat w niektórych budynkach mieszkalnych typu MZBM .

  • Gaz nie jest korozyjny, spawana instalacja gazowa spokojnie wytrzyma 100 lat.
   Gozej z skrecana gdyz gaz ziemny jest suchy i pasty wysychaja. Instalacje skrecane powinny byc wyremontowane – obciete skrecane ksztaltki, wstawione ksztaltki hamburskie i pospawane, czesto rury sa w dobrym stanie i moga zostac. Po takim remoncie powinna byc proba szczelnosci. Przyczyna sie wyjasni, wcale sie nie zdziwie jak okaze sie winne urzadzenie gazowe, wyprodukowane w chinach lub innym azjatyckim kraju. Obecnie jakosc urzadzen gazowych szczegolnie tych importowanych jest wyjatkowo tandetna.

 2. AUTOBUS ? Ja chyba czytam relacje z meczu a nie z tragedii ludzkiej ….autobus i niech w nim czekają , ktoś sobie żarty robi ,a gdzie posiłek , odzież,nocleg ,przeważnie każde miasto w takim momencie a było takich tragedii już trochę to pierwsza rzecz jaką oferuje to lokale zastępcze .AUTOBUS ???? Najlepiej jeszcze oklejony tą bandą nieudolnych radnych z Krolem na czele

  • Nie no, nie przesadzajmy też. Oczywiście nocleg, jedzenie etc bardzo wazne, ale na juz, na tu i teraz autobus był całkiem nie najgorszym rozwiązaniem i jest z reguły praktykowany w podobnych sytuacjach. Przecież Ci ludzie raczej nigdzie nie chcieli się wybierać stamtąd, tylko czekali na miejscu na informacje co dalej. Co mieli im kontener podstawić? To absolutnie nie jest pochwała rządzących, bo mi daleko do tego, ale trzeba jakiś rozsądek zachować.

 3. Niech ludzie dalej głosują na tą bandę Dziuby , myślą że wystarczy miasto banerami zasypać … ludzie obudźcie się !

  • „Na miescie” mowia ze to ten z parteru wysadzil reszte a eksperci gadaja o instalacjach z chin

 4. Droga redakcjo !!! A gdzie uśmiechniety Maciek w kasku z kielnią, młotkiem ? A za Maciejem Anita, Paweł z kapeluszem, Krzycho z zupą, Żanetka, ?
  Ależ zaniedbanie propagandowe…..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.