Zwycięski koniec piłkarskiej jesieni

4
511

Na pożegnanie tegorocznych rozgrywek w I lidze piłkarze GKS Tychy sprawili sobie i kibicom piękny prezent świąteczny w postaci zwycięstwa ze Stalą Rzeszów 2:0 (1:0). Przerwę, która potrwa do połowy lutego, podopieczni trenera Dariusza Banasika spędzą na fotelu wicelidera tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym co prowadząca Arka Gdynia.

Mecz przy ul. Edukacji rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie, bo już w 2 min. po dośrodkowaniu Wiktora Żytka i zgraniu piłki przez Mateusza Radeckiego rzucił się do niej Daniel Rumin i szczupakiem wpakował do siatki Stali.

Tyszanie mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale swoje zwycięstwo przypieczętowali dopiero w ostatnich minutach meczu. Gdy rzeszowianie rzucili wszystko na jedną szalę, w 86 min. Trójkolorowi wyprowadzili kontrę, po której Marcin Szpakowski idealnie podał do Marko Dijakovića, a ten precyzyjnym strzałem w wewnętrzną stronę słupka ustalił wynik na 2:0 dla tyszan.

GKS Tychy – Stal Rzeszów 2:0 (1:0). Gole: Rumin (2′) i Dijaković (86′).

GKS Tychy: Kikolski – Budnicki, Nedić, Tecław (89′ Mystkowski) – Dijaković, Żytek, Wojtuszek (69′ Bieroński), Machowski (46′ Połap) – Radecki (75′ Szpakowski), Śpiączka, Rumin (75′ Mikita). Żółte kartki: Machowski i Bieroński.

Na zdjęciu: strzelec pierwszego gola dla tyszan, Daniel Rumin.