O czworonogach dla najmłodszych

2
113
fot. arch. Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach

W ostatnich dniach pracownicy tyskiego schroniska dla zwierząt odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów dwóch szkół podstawowych w Tychach. Na spotkaniach opowiedzieli o swojej codziennej pracy, podzielili się ciekawymi historiami czworonożnych podopiecznych i odpowiedzieli na pytania zgromadzonych.

„Spotkania z uczniami tyskich szkół i przedszkoli dostarczają nam wiele radości i wzruszeń. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchają historii naszych podopiecznych, dowiadują się na czym polega praca w schronisku, jak dbać o potrzeby czworonożnych przyjaciół. Podczas takich spotkań często jesteśmy zaskakiwani. Dostajemy piękne prace plastyczne, wizerunki naszych podopiecznych, dzieci przynoszą fotografie swoich adoptowanych zwierząt – często z tyskiego schroniska, piszą ogłoszenia, listy do przyszłych opiekunów… ” – czytamy na profilu Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach w serwisie Facebook. Pracownicy odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 8 „Zielony Ogród”, Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach  oraz Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach.

Schronisko w styczniu rusza z cyklem warsztatów dla dzieci i młodzieży z tyskich placówek oświatowych, których tematem będzie komunikacja z psem i udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom.


źródło: Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach

2 KOMENTARZE

  1. Psy bezpanskie powinny byc usypiane,przeciez te psy tez cierpia siedzac w tych brudnych schroniskach.Lepsze dla nich zastrzyk niz wieloletnia meczarnia w takich warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj