Tyszanin przebiegł maraton w Grecji

0
382

„Upał – niemiłosierny, trasa – niemiłosierna” – tymi słowami Andrzej Kowalczyk podsumował niedzielny maraton w Atenach. Tyszanin pokonał dystans 42 195 m z dodatkowym utrudnieniem w postaci 350-metrowego wzniosu na trasie.

Kowalczyk na początku października ukończył około 500-kilometrowy bieg przez Główny Szlak Beskidzki. Niedługo później został powołany do kadry narodowej w pływaniu zimowym na zbliżające się w Rumunii mistrzostwa Europy. W biało-czerwonych barwach wystartuje na sześciu dystansach: 50, 100 i 250 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów motylkiem, 100 metrów stylem klasycznym.

Jest w trakcie intensywnych przygotowań i treningów do mistrzostw. Mimo, że skupia się na pływaniu, to jak widać nie mógł odmówić sobie sprawdzenia się na dystansie maratońskim. Zakończył nim sezon startowy 2023.

źródło: Facebook Andrzej Kowalczyk