Tyszanka mistrzynią Polski!

0
244

Zawodniczki UKS Ippon nie zwalniają tempa. Po zdobyciu czterech medali na mistrzostwach Bytomia przyszedł czas na złoto w… mistrzostwach Polski! Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych klubu nową mistrzynią Polski została Marta Simon. 23 września zdobyła złoto w kategorii U16. To nie jedyny sukces tyskich judoków.

Marta Simon w drugim dniu turnieju, który odbywał się w Opolu, wystartowała w Pucharze Polski i zdobyła brązowy medal. W mistrzostwach walczyła również Nikola Jarosińska, która po bardzo trudnej walce o brązowy medal niestety przegrała i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Klub reprezentował także Dawid Czerwiński, który odpadł w walkach eliminacyjnych.

W trakcie mistrzostw odbył się również Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U15, który również zakończył się dobrymi wynikami podopiecznych UKS Ippon. W sumie zdobyli 4 medale, dzięki czemu na 125 startujących klubów uplasowali się na 18. miejscu rankingu drużynowego.

Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów.

źródło: Facebook UKS Ippon