Adrian Rzytki opowiadał o „Bezpiecznej drodze”

0
285
Znany tiktoker podczas zajęć, jakże by inaczej, nakręcił tiktoka. Fot. KP

Adrian Rzytki, tiktoker opowiadający o pracy w Tyskich Liniach Trolejbusowych, odwiedził Szkołę Podstawową nr 8, aby porozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po przestrzeni miejskiej. Spotkanie było częścią kampanii społecznej „Bezpiecznej drogi” prowadzonej przez Urząd Miasta Tychy.

Akcja kierowana jest do wszystkich uczestników ruchu – a w szczególności do pieszych, użytkowników hulajnóg elektrycznych, rowerów i innych urządzeń takich jak np. rolki, deskorolki.

Działania zaplanowane w kampanii mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy mieszkańców o zasadach, jakimi powinni się kierować podczas codziennego korzystania między innymi z dróg, chodników czy ścieżek rowerowych. Celem kampanii jest również poprawa nawyków i postaw wszystkich uczestników ruchu. Akcja ma charakter długofalowy – przekaz w niej zawarty jest uniwersalny i ponadczasowy.

Gdzie i z jaką prędkością można poruszać się hulajnogą elektryczną? W jakiej sytuacji rowerzyści mogą korzystać z chodnika? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarte zostały w materiałach kampanii „Bezpiecznej drogi”.

Na stronie internetowej Bezpiecznej drogi mieszkańcy znajdą informacje na temat zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Treści zostały podzielone tematycznie na 4 części: poświęcone pieszym, użytkownikom rowerów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń wspomagających ruch (rolki, wrotki, deskorolki etc.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here