Pieszo dla Natalki – 200 tysięcy kroków na pomoc

0
1575
fot. arch. pryw. Igor Wiatr

Z niezwykłą inicjatywą wyszedł 19-letni tyszanin Igor Wiatr. 22-24 września zamierza przejść pieszo z Tychów do Krakowa i z powrotem. Celem jego niecodziennego spaceru jest zebranie pieniędzy na leczenie rocznej Natalii Diakończyk z Tychów, której grozi amputacja nogi ze względu na wrodzoną wadę. Przy okazji chce pokonać czasowy rekord takiej ilości kroków, który obecnie wynosi 45 godzin i należy do youtubera Patryka Barana tzw. Mortalcia.

Igor opowiedział nam, że historia z robieniem kroków początkowo nie kryła za sobą nic więcej, jak tylko aktywność.

– Pewnego dnia po prostu zdecydowałem, że przejdę 100 tysięcy kroków. Mimo licznych otarć, zadrapań, zakwasów i innych dolegliwości – udało się. Wtedy poczułem, że mogę więcej. Wówczas już wspólnie z kolegami zaplanowaliśmy zrobienie 200 tysięcy kroków. Niewiele zabrakło, ale zdrowie jednego z nas było ważniejsze i musieliśmy odpuścić. Chciałem spróbować po raz kolejny, ale tym razem stwierdziłem, że zrobię przy tym coś dobrego. Od zawsze byłem zaangażowany w pomaganie innym – nie lubię, kiedy ktoś cierpi. Tak się stało, że usłyszałem historię Natalki. Na zbiórce przeznaczonej operacji, która może uratować jej nogę, nadal brakuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Postanowiłem, że utworzę swoją wirtualną skarbonkę, która wesprze główną zbiórkę. Tym razem będę szedł z misją, bo wierzę, że dobro, które od siebie dajemy, kiedyś do nas wróci.

Młody tyszanin zaznaczył, że na co dzień nie trenuje i nie robi dużych dystansów, ale przy takich akcjach potrafi odpowiednio się zmotywować i… po prostu idzie. Akcja, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, została wsparta przez licznych sponsorów, którzy pomagają Igorowi w jej nagłośnieniu. Ambasadorem wyczynu jest Dawid Tomala mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów.

Zbiórkę na leczenie młodej tyszanki będzie też wspierał Andrzej Kowalczyk, który zdobył między innymi mistrzostwo Polski w winter swimming na dystansie 100 metrów, czy też ukończył Koronę Maratonów Polski. Sportowiec zamierza przebiec 500 km przez Główny Szlak Beskidzki, by pomóc zebrać pieniądze na operacje Natalki. Obiecał też wsparcie przy nagłośnieniu projektu Igora.

Będziemy śledzić akcję charytatywną tyszanina, za którego już teraz trzymamy kciuki.

Zbiórkę na leczenie Natalki Diakończyk można wesprzeć na portalu siepomaga.pl