Trzy punkty na inaugurację

8
766
Piłka do piłki nożnej

W bardzo dobrych nastrojach i bogatsi o trzy punkty wrócą z Warszawy piłkarze GKS Tychy, którzy na inaugurację nowego sezonu w I lidze pokonali na wyjeździe Polonię 3:2 (1:2).

Mecz zaczął się dla drużyny trenera Dariusza Banasika fatalnie, bo już w 8 min. tyszanie przegrywali 0:1, a po kolejnych 120 sekundach już 0:2. Na szczęście w ostatniej minucie pierwszej części gry Nemanja Nedić zdobył głową kontaktowego gola, a cztery minuty po przerwie dopiero co wprowadzony na boisko Bartosz Śpiączka wyrównał.

Na decydującego o wyniku gola musieliśmy czekać aż do 88 min. Posiadający w II połowie przewagę Trójkolorowi udokumentowali ją trafieniem Wiktora Niewiarowskiego i mogli cieszyć się z kompletu wyjazdowych punktów.

O kolejne punkty tyszanie będą się starać także na obcym boisku. Za tydzień, w niedzielę, 30 lipca zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą Stalą.

Polonia Warszawa – GKS Tychy 2:3 (2:1). Gole: Bajdur (8′), Grudniewski (10′) oraz Nedić (45′), Śpiączka (49′) i Niewiarowski (88′).

GKS Tychy: Kikolski  – Tecław, Nedić, Budnicki – Błachewicz (90′ Bieroński), Żytek, Mikita (78′ Niewiarowski), Radecki, Mystkowski (76′ Szpakowski), Połap (46′ Machowski) – Rumin (46′ Śpiączka). Żółte kartki: Nedić, Budnicki, Śpiączka.