Tyski Klub Karate: 11 medali mistrzostw Polski

0
547

W Hali Sportowej OSiR w Turku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w kata, w których wystartowało 174 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. Znakomicie spisali się reprezentanci Tyskiego Klubu Karate, którzy zdobyli 11 medali.

Zawodnicy startowali w kata, czyli pokazie technik, oraz w kobudo czyli kata z bronią. Podzieleni byli na kategorie wiekowe. Tyski Klub Karate reprezentowała grupa 16 zawodników.

W swoich kategoriach wiekowych 6 zawodników zdobyło tytuł mistrza Polski. W kata byli to: Natalia Duda, Bartosz Kociołek, Wiktoria Wawrzko, Michalina Domider. Natomiast w kobudo mistrzami Polski zostali: Natalia Duda, Paula Kozak. Tytuły wicemistrzowskie w kata zdobyli: Maksymilian Biernacki, Dominika Kapała, Oliwier Panek-Sroka, brązowe medale: Beata Bentlejewska, a w kobudo: Maksymilian Biernacki.

Trenerem zawodników jest sensei Danuta Fyda-Granek.