Mistrzostwa Śląska: Medalowe trofea lekkoatletów MOSM

0
281

W Raciborzu rozegrano mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce – zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach U-18, U-20 oraz seniorzy.

Ekipa MOSM Tychy wróciła z 7 medalami. Mateusz Misterek (U-18) zdobył dwa złote medale w trójskoku i skoku w dal. Karolina Kozik (U-20) sięgnęła po mistrzostwo na 800 m. Karol Bizoń (senior) stanął na najwyższym podium na 1500 m i zdobył srebro na 800 m, a Magdalena Wilk na 1500 m wywalczyła złoto i była druga na  800 m. Trenerami tyskich lekkoatletów są Józef Gawlina i Bogdan Przybycin.

Za dwa tygodnie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w Suwałkach. Wezmą w nich udział dwie tyszanki – dwie Julie: Korzuch 400 m ppł. i Frąckowiak -skok w dal. A za tydzień – Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Na zdjęciu Mateusz Misterek – tegoroczny halowy wicemistrz Polski kadetów w trójskoku.