Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury

0
883
Laureaci Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Fot. Kamil Peszat

Dziś odbyła się gala, podczas której wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.

– Nagrody, które właśnie wręczyliśmy stanowią najwyższy wyraz uznania dla dokonań wszystkich laureatów. Wasza pasja i ciężka praca sprawiają, że nasze miasto jest postrzegane jako miejsce o dużym potencjale twórczym, jako miasto nowoczesne, otwarte na nowatorskie pomysły oraz działania. Życzę, by przyznane dziś nagrody, były dla was nie tylko wyróżnieniem, ale także motywacją do dalszej pracy – mówił prezydent miasta Andrzej Dziuba.

Nagrody odebrali:

  • za stworzenie własnego niepowtarzalnego języka wypowiedzi artystycznej, który twórczo wpisuje się w społeczność lokalną – Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
  • za budowanie szerokich partnerstw w obszarze dziedzictwa kulturowego Tychów – Aleksandra Matuszczyk dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach
  • za kreacje aktorskie w ramach wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach projektu „Zapiski z zamknięcia” oraz twórcze utożsamianie się z miejscem, z którego się wywodzi – Kamilla Baar
  • Tyskim ambasadorem kultury został Mateusz Krzyżowski. Na ostatniej gali otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury, ale od tego czasu osiągnął kolejne sukcesy. Odwiedza sale koncertowe na całym świecie, będąc bez wątpienia niezaprzeczalnym artystycznym ambasadorem tyskiej kultury.

Finałową atrakcją gali był premierowy koncert – Sebastian Riedel & Piotr Steczek Artist Kwartet „Radio Session”, na którym wystąpili znakomici goście: Marek Raduli, Bartek Miarka, Andrzej Stagraczyński, Max Ziobro Krzysztof Głuch, Dominik Chet Mietła, Jerzy Styczyński, Mirek Rzepa, Hanna Steczek, Malwina Tkaczyk oraz Zuzanna Makles.