Podwójny sukces Patrycji Stefaniuk z UKS Ippon

0
402

Zawodniczka UKS Ippon Tychy, Patrycja Stefaniuk z UKS Ippon Tychy zdobyła dwa brązowe medale Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w judo.

Rozgrywane w Oleśnicy zawody Pucharu Polski zorganizował Klub Sportowy Judo Tigers z Wrocławia. Patrycja najpierw stanęła na podium w swojej kategorii wiekowej, a następnego dnia sięgnęła po brązowy medal w starszej kategorii – wśród juniorek. Dla podopiecznej Urszuli Bożek były to kolejne w tym roku brązowe medale zdobyte w zawodach rangi ogólnopolskiej – po pierwszy Patrycja Stefaniuk sięgnęła w Piasecznie, drugi na mistrzostwach Polski w Łodzi, gdzie uplasowała się na trzecim miejscu. Patrycja jest również brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodziczek z 2019 roku.

Ekipa UKS Ippon wzięła również udział w 13. Memoriale Jigoro Kano, zorganizowany przez Akademię Judo Poznań. Jak zawsze, turniej prestiżowy turniej ten był mocno obsadzony, startują w nim czołowe zawodniczki i zawodnicy w poszczególnych kategoriach. Pięć tyskich judoczek przywiozło 4 medale: srebro Marta – Simon oraz brązowe – Sandra Mokry, Maja Warchoł i Kinga Cichoń. Najmłodsza z judoczek – Klaudia Czerwińska zdobyła kolejne doświadczenie i zajęła punktowane 7 miejsce.