Medalowe starty tyskich pływaków w Pucharze Polski i na mistrzostwach Śląska

0
579

Bardzo pracowite weekendy spędzają tyscy pływacy – zawodnicy MOSM Tychy oraz MKP Wodnik Tychy.Mimo różnych problemów związanych z obostrzeniami, ich forma dopisuje, o czym świadczą medale przywożone z imprez mistrzowskiej rangi.

Sześcioro reprezentantów MKP Wodnik Tychy, zawodników trenera Marka Mroza, startowało w Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu. Wiktoria Radek, Dawid Wiekiera, Kacper Komorowski, Kamil Jaworski, Aleksander Ławniczak i Szymon Mróz poprawiali rekordy życiowe i zajmowali czołowe lokaty w kategoriach wiekowych i OPEN.

Oto ich indywidualne osiągnięcia: 50 m st. klas.: Wiktoria Radek (kat. 16 lat) – 1. miejsce (32,24), Dawid Wiekiera (open) – 1. m (27.91 rekord życiowy), Kacper Komorowski (17-18 lat) – 1. m (29.55 rekord życiowy), Kamil Jaworski (17-18 lat) – 2. m (29.97 rekord życiowy), Aleksander Ławniczak (15 lat) – 1. m (30.82);

200 m st. zmiennym: Wiktoria Radek – 1. m (2.19.4), Dawid Wiekiera (open) – 2. m (2.02.11 rekord życiowy), Kacper Komorowski – 3. (2.11.5), Kamil Jaworski – 4. m (2.15.0 rekord życiowy);

100 m st. grzbiet.: Szymon Mróz (14 lat) – 2. (1.01.0 rekord życiowy);

100 m st. klas. Wiktoria Radek – 1. m (1.09.8), Dawid Wiekiera (open) – 1. m (59.4 rekord życiowy), Aleksander Ławniczak – 1 m. (1.07.2), Kacper Komorowski – 2. m (1.03.9), Kamil Jaworski – 3. m (1.05.6);

50 m st. mot.: Szymon Mróz – 4. m (27.1 rekord życiowy);

100 m st. zm.: Wiktoria Radek – 1. m (1.04.8 rekord życiowy), Aleksander Ławniczak – 2. m (1.02.5 rekord życiowy), Kacper Komorowski – 4. m (1.00.3);

200 m st. klas.: Wiktoria Radek – 1. m (2.34.2), Kacper Komorowski – 3. m (2.22.7), Kamil Jaworski – 4. m (2.23.8);

50 m st. grzbiet: Szymon Mróz – 3. m (28.6).

Ponadto wśród najlepszych zawodników w poszczególnych rocznikach tyszanie zajmowali lokaty – w pierwszej trójce. Wiktoria Radek zwyciężyła wśród 16-latek w stylu klasycznym i zmiennym. Wyniki te dawały zawodnicze miejsce na podium w kategorii OPEN. Dawid Wiekiera został najlepszych żabkarzem w kategorii OPEN, Aleksander Ławniczak zwyciężył w stylu klasycznym w klasyfikacji 15-latków, Kacper Komorowski zajął 2., a Kamil Jaworski – 3. miejsce w kategorii 17-18-latków także w stylu klasycznym. W stylu grzbietowym 2. miejsce wśród 14-latków zajął Szymon Mróz.

MOSM Tychy może się pochwalić kolejną grupą utalentowanych pływaczek i pływaków. W Dąbrowie Górniczej odbyły się mistrzostwa Śląska 12-latków. Ekipa MOSM Tychy wystartowała w mocno okrojonym składzie, spowodowanym kwarantanną szkolną części zawodników. Jednak zawodniczki, które mogły wystartować spisały się znakomicie.

Mistrzynią Śląska na dystansie 100 m st. mot. została Michalina Ulman, ustanawiając nowy rekord klubu i wywalczyła jeszcze dwa srebrne medale na 100 m st. dow. i 50 m st. mot., znowu z rekordem! Minimalnie przegrała w rywalizacji 100 m st. zm., zajmując 4. miejsce. Świetnie w rywalizacji sztafet 4 x 100zm i 4x 100 dow. spisały się dziewczęta zdobywając dwukrotnie brązowe medale. Startowały w składzie: Michalina Ulman, Julia Musialska, Lena Ponińska i Zuzanna Żerdka.

W ekipie znalazł się również Oliwier Nogalski, który zanotował cztery rekordy życiowe.

Podczas Mistrzostw Śląska Juniorów 16-latnich, wychowanka Aleksandry Radekz MOSM Tychy, a obecnie zawodniczka SMS Oświęcim – Emilia Slabosz zdobyła na dystansie 1500 m st. dow. mistrzostwo Śląska i z czasem 17.48.56 ustanowiła nowy rekord Śląska! Emilia wzięła również udział w mistrzostwach Małopolski w Oświęcimiu, gdzie wywalczyła dwa srebrne medale na 400 m st. zm. i 800 m sty. Dow. oraz brąz 200 m st. zm. Została też najlepszą zawodniczką w stylu zmiennym w kategorii 14-16 lat.

Na zdjeciach – sztafeta MOSM Tychy i Michalina Ulman – mistrzyni Śląska i podwójna wicemistrzyni.