Jak uzyskać pożyczkę na raty przy niskich dochodach?

0
36
Student z laptipem i telefonem

Osoby, które mają niskie dochody, często martwią się jak uzyskać dodatkowe środki, gdy potrzebują określonej sumy pieniędzy. Przy niewielki zarobkach banki odmawiają udzielenia pożyczki z uwagi na zbyt niską zdolność kredytową. Jednak jest wyjście z tej sytuacji. Istnieją banki oraz instytucje pozabankowe, które przychodzą z pomocą takim osobom. Nie tylko pożyczają pieniądze, ale także mają dużo bardziej uproszczone formalności przy składaniu wniosku.

Co jest warunkiem udzielenia pożyczki przy niskich zarobkach?

Podstawą do udzielenia pożyczki jest złożenie wniosku. Często można zrobić to online. Po podaniu naszych danych kontaktuje się z nami konsultant lub umowa przychodzi bezpośrednio na adres mailowy. Kwota, która może zostać udzielona, waha się od 1000 do 10 000 zł. Umowa pożyczki online jest alternatywą wobec tzw. chwilówek. Działające w internecie firmy oferują bezpieczne pożyczanie pieniędzy, dla osób, które nie zarabiają dużo. Warunkiem udzielenia pożyczki jest dochód w wysokości minimum 500 zł oraz brak wpisu w rejestrach dłużników typu BIK, BIG, ERIF. Takie pożyczki znajdziemy w zestawieniu https://www.get-money.pl/aktualnosci/banki/pozyczki-online-20000 pod numerem 1. Całkowity koszt pożyczki powinien być w zasięgu możliwości finansowych osoby, która o nią wnioskuje.

Całkowita kwota kredytu jest przelewana na konto bankowe. Często następuje to już tego samego dnia, najpóźniej zaś kolejnego. Decyzja o przyznaniu pożyczki jest, więc przekazywana bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Ocenę zdolności kredytowej klienta dokonuje się na podstawie przedstawionych danych, nie ma potrzeby składania dodatkowych dokumentów, jak ma to miejsce w bankach.

Dlaczego umowy pożyczka na raty może być tak prosta?

Maksymalne uproszczenie udzielania pożyczki wiąże się z kwotą, która jest udzielana oraz okresem spłaty rat. Przy kredycie konsumenckim udzielanym przez bank, który wynosi kilkadziesiąt a czasem i kilkaset tysięcy złotych bank musi mocno się zabezpieczyć. Dlatego sprawdzanie wiarygodności klienta jest bardzo drobiazgowe. Należy, nie tylko przedstawić zaświadczenie o dochodach, ale także udowodnić regularność wpływów i stabilność zatrudnienia. Długi czas rozpatrywania wniosku i liczne dokumenty wymagające analizy powodują, że często pobierana jest opłata przygotowawcza za rozpatrzenie wniosku.

Bank stara się też zabezpieczyć powierzone środki i wymaga od klienta czegoś pod zastaw.  Może to być zarówno nieruchomość, wartościowy samochód lub poręcznie innej osoby. Sytuacja taka oczywiście nie dotyczy osób, które biorą od banku niskie kwoty. Tutaj poręcznie nie jest potrzebne. Wiarygodność zyskuje się, nie mając innych zadłużeń oraz dokonując regularnej spłaty rat.

Jaki jest całkowity koszt pożyczki dla osób z niskimi dochodami?

Udzielnie pożyczki tego typu wiąże się zazwyczaj z dosyć wysokim oprocentowaniem. Nie jest ono jednak przeszkodą w spłacaniu rat. Porównując oferty pożyczek, tak ich umieszczonych na stronie https://www.get-money.pl/ należy sprawdzić kilka kwestii. Na ratę będzie miała wpływ rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im będzie niższa, tym mniej finalnie zapłacimy. Całkowita kwota pożyczki będzie, więc obejmować sumę, którą otrzymamy na konto oraz wszelkie dodatkowe opłaty. Po otrzymaniu środków należy pilnować harmonogramu płatności. Termin spłaty rat może być decydujący, gdy będziemy ponownie chcieli w przyszłości skorzystać z oferty pożyczkowej.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania — jak wpływa na wysokość raty?

Pożyczki pozabankowe są alternatywą dla powszechnie znanych, tradycyjnych sposobów na pożyczanie pieniędzy. Udzielenie pożyczki zależy od przedstawionych dokumentów, a nie uzyskiwanych wysokich zarobków. To wygodna forma, aby uzyskać nieco gotówki w kryzysowych momentach. Na stronie internetowej pożyczkodawcy można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o działaniu danej firmy. Jeśli jednak cokolwiek budzi nasze wątpliwości, zawsze warto zwrócić się do doradcy, który na pewno udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie powinna przerażać. Ma ona wpływ na wysokość raty, jednak wśród dostępny ofert z pewnością można znaleźć taką, która będzie w zasięgu naszych możliwości.

Pożyczka ratalna dla osób o niskich dochodach ma zazwyczaj przystępne warunki. Porównują ją na reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej, oferta wypada korzystnie.

Dla kogo przeznaczone są umowy pożyczki z minimalnymi formalnościami?

Pożyczki udzielane w taki sposób mogą zainteresować szereg osób. W dzisiejszy czasach sporo z nas boryka się nie tylko z niskimi dochodami. Zmienna sytuacja powoduje trudności ze znalezieniem stałej pracy lub w pełnym wymiarze godzin. Często taki dochód miesięczny wynosi nieco ponad 500 zł. Podobnie wygląda sytuacja młodych mam bez stałych środków, czy emerytów. Każdy może potrzebować w różnych sytuacjach pożyczek ratalnych. Kwota miesięcznych rat uzyskanych w ten sposób pieniędzy pozwoli na zrealizowanie planów, bez zbędnego oczekiwania na przypływ gotówki.

Należy jedynie pamiętać,  że nasza historia kredytowa będzie podlegać weryfikacji biur informacji gospodarczej. Zaciągnięcie pożyczki będzie uwarunkowane od uzyskania pozytywnego wyniku. Nie możemy mieć zatem jakichś zaległości, czy nieuregulowanych rachunków. Oferty pożyczek ratalnych to dobre rozwiązanie dla osób o niskich dochodach. Kwotę pożyczki kredytu gotówkowego uzyskanego w ten sposób można przeznaczyć na wakacje lub zakup innych najpotrzebniejszych rzeczy. Przy małych zarobkach odłożenie potrzebnej sumy mogłoby trwać bardzo długo. Miesięczna rata pozwoli szybko zrealizować plany

Dodaj swój komentarz!

avatar