Pracownik produkcyjny – najlepsze przykłady CV

0
4252

Przygotowywanie idealnego CV, gdy ubiegamy się o stanowisko pracownika produkcji, warto rozpocząć od postawienia się w roli pracodawcy, który właśnie takiej osoby poszukuje. Najczęściej na jedno ogłoszenie o pracę odpowiadają setki osób, a co za tym idzie, ilość otrzymanych CV jest ogromna. Ponadto czasem patrząc na większość z nadesłanych życiorysów, można odnieść wrażenie, że jest to produkcja taśmowa. Widzimy jedynie zwarte bryły nudnego tekstu, co kilka stron okraszone innymi danymi osobowymi. Brak czasu sprawia, że większość z nich trafia do niszczarki, przez co dana firma nigdy się z nami nie skontaktuje.

W kwestii konstruowania odpowiedniego CV istotne będzie więc przykucie uwagi. Jak jednak to zrobić i czym się wyróżnić, aby potencjalny pracodawca zwrócił uwagę właśnie na naszą aplikację i dał nam szansę w kolejnym etapie rekrutacji?

Konstrukcja CV

Z pewnością warto zrezygnować z typowej jeszcze w latach 90. formy CV, która zakładała jedynie wymienianie kolejnych informacji jedna po drugiej. Stosowało się też podkreślenia i pogrubienia, jednak mimo wszystko takie CV można by porównać do listy zakupów przygotowanej na kolację wigilijną. Życiorys, bo tym właśnie jest CV, powinien prezentować się profesjonalnie i ukazywać atuty naszej osoby w odniesieniu do oferowanego stanowiska.

Rekruter z pewnością nie ma dość czasu, aby skrupulatnie czytać wszystkie otrzymane CV. Warto zatem na początku, w dwóch zdaniach zaprezentować swoją zawodową sylwetkę i wskazać, dlaczego powinien się nami zainteresować. Dzięki temu znacząco zwiększymy swoją szansę na to, że rekruter przejrzy dokument do końca, a nawet zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Co napisać w profilu zawodowym aplikując na pracownika produkcji?

Profil zawodowy to właśnie wspomniany już krótki opis, który umieszczamy na górze CV. Nie może on być przesadnie rozbudowany, bo nikt go nie przeczyta. Oznacza to, że powinien zostać zawarty w maksymalnie 50 słowach. Co jednak w nim zamieścić, jeśli aplikujemy na pracownika produkcji?

Przede wszystkim należy napisać, jaki zawód wykonujemy, wskazać swoje wykształcenie (jeśli jest ono powiązane z rzeczonym zawodem) oraz wymienić najważniejsze elementy posiadanego doświadczenia. Można tu również wskazać umiejętności oraz osiągnięcia pod warunkiem, że nawiązują one do oferowanego stanowiska. Bardzo ważnym, choć często pomijanym elementem jest natomiast zaznaczenie, co skłoniło nas do aplikowania właśnie na to stanowisko, dlaczego dana oferta pracy nas zainteresowała i czemu właśnie w tym kierunku chcemy się rozwijać.
Stawiaj na doświadczenie!

Warto pamiętać, że w pracy produkcyjnej kluczowa będzie wiedza i doświadczenie, którego nie można w żaden sposób kupić. Oczywiście większość pracodawców zakłada, że nowy pracownik przejdzie odpowiednie szkolenie. Jego praca może być jednak zdecydowanie lepsza i wydajniejsza, jeśli pracował wcześniej na podobnym stanowisku, co naturalnie wiąże się z korzyścią dla pracodawcy. Tak więc, jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy w danej firmie, to w CV powinniśmy silnie stawiać na doświadczenie. Istotne będzie odniesienie go do oferowanego stanowiska i określenie swoich predyspozycji związanych z jego sprawowaniem.

Jakie więc ma być CV dla pracownika produkcji?

Na stronie Cvhero.com można skorzystać z wielu dostępnych wzorów CV, a dzięki wskazówkom od profesjonalistów z dziedziny rekrutacji, z pewnością uda Ci się z łatwością stworzyć optymalny życiorys, który zainteresuje potencjalnego pracodawcę.

<

W przypadku pracownika produkcji kandydat, w czasie tworzenia CV powinien postawić na czytelność i konkrety. Istotna będzie przede wszystkim wiedza, czyli szkoła, jaką ukończyliśmy – powinna ona być związana z zawodem, w którym zamierzamy pracować. Na wagę złota jest też zgromadzone doświadczenie zawodowe. Tworząc coś, z czasem nabieramy wprawy, co prowadzi do tego, że jesteśmy coraz lepsi. Wystarczy spojrzeć na wieloletnich rzemieślników – mistrzów w swoim fachu. Podobnie będzie w każdej innej dziedzinie produkcji i pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Pochwal się więc swoim doświadczeniem i pokaż, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać zatrudniony. Niech Twoje CV będzie najlepszą reklamą Twojej osoby.