7:2 z Zagłębiem. Pewna wygrana mistrzów

0
135

W 8. kolejce Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 7:2.

Choć sytuacji i strzałów na bramkę gości nie brakowało, pierwsza odsłona przyniosła tylko jednego gola, zdobytego przez Jana Krzyżka. Jednak w drugiej padło aż pięć goli.

Zaczęli tyszanie – półtorej minuty po wznowieniu gry Bartłomiej Pociecha uderzył z niebieskiej linii. W 26 min. było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Szymon Marzec, dobijając strzał po uderzeniu Jeana Dupuy’a. Potem do głosu doszli goście, dwukrotnie pokonując Murray’a, jednak jeszcze przed przerwą na 4:2 podwyższył Wronka.

Ostatnia tercja należała do tyszan. Na początku tej części gry na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski, w 49 min. na 6:2 podwyższył Jarosław Rzeszutko, a minutę później wynik meczu ustalił Filip Komorski.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:0, 3:2, 3:0).
1:0 Jan Krzyżek – Kacper Gruźla – Jarosław Rzeszutko (17 min.)
2:0 Bartłomiej Pociecha – Jason Seed – Szymon Marzec (22 min., 5/4)
3:0 Szymon Marzec – Jean Dupuy (26 min.)
3:1 Szymon Luszniak – Tomasz Kulas (28 min.)
3:2 Michał Domogała – Michał Naróg – Michał Bernacki (30 min.)
4:2 Patryk Wronka – Peter Novajovsky – Filip Komorski (39 min.)
5:2 Christia Mroczkowski – Filip Komorski (41 min.)
6:2 Jarosław Rzeszutko – Olaf Bizacki – Kacper Gruźla (49 min.)
7:2 Filip Komorski – Patryk Wronka – Jarosław Rzeszutko (50 min., 5/4)

GKS Tychy: Murray – Havlik, Novajovsky; Mroczkowski, Komorski, Wronka – Seed, Kotlorz; Dupuy, Galant, Marzec – Pociecha, Ciura; Krzyżek, Rzeszutko, Gruźla – Bizacki, Kogut, Ubowski, Jeziorski.