Wodny Park Tychy świeci przykładem

7
811

20 dziennikarzy z Clean Energy Wire odwiedziło wczoraj Wodny Park Tychy razem w Wicemarszałkiem Michałem Gramatyką.

Dziennikarze chcieli poznać dobre praktyki w zakresie wykorzystania energii elektrycznej oraz wspólne działania obiektów komunalnych pod kątem wykorzystania energii odnawialnej. Wodny Park Tychy oraz tyski model produkcji i wykorzystania energii odnawialnej były dla nich wzorowymi przykładami działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

– Bardzo dobre spotkanie i ciekawa rozmowa o „energetyczno-węglowej” przyszłości Śląska. Pozytywna energia. Z dumą oprowadzałem naszych gości po Tychach – mówił Wicemarszałek Województwa Śląskiego Michał Gramatyka.

Toja
Toja

Dobrze, że jest. Szkoda tylko, że mimo korzystania z odnawialnych źródeł energii, bilety są droższe niż w innych aquaparkach, które z takich źródeł nie korzystają. Szkoda, naprawdę. Nie byłam jeszcze, gdyż cena jest dla mnie barierą 🙁 Za 2 h od pon do pt mdz 9.00 a 15.00 27 zł. Za to samo w Rudzie Śląskiej 20 zł…. Jeszcze większa przepaść w cenie biletów ulgowych. W Tychach 2 h ulgowy 22 zł, ta sama opcja w Rudzie Śląskiej 11 zł. Jakim cudem???

Dario
Dario

za cene 3 godzinnego pobytu w weekend w tychach jest pobyt calodniowy w nemo. miasto zobowiazalo sie do dofinansowania parku przez pierwsze 3 lata kwota z naszych podatków. park wiec ma gdzies niske ceny biletów bo i tak na tym zarobi. poza tym mniej ludzi to i mniej uzerania sie i pracy. spolka tyksi sport do dzis nie przedstawia bilansu dzilanosci stadionu – ile my, mieszkancy musimy do tego pomnika wladzy doplacac. frekwencja na meczach nie przekracza 35%. stadion trzy razy byl pelny – na otwarciu i dwóch mechach MME. ludzie pomyslcie ze kalmoty ktorými wladza nas uraczy – potem… Czytaj więcej »

hek
hek

Ekologia kosztuje, ekologiczne nigdy nie będzie się równało tanie.

Michle
Michle

Im bogatsze miasto i lepiej rozwinięte tym wyższe ceny. Sorry, ale dla mnie Tychy są znacznie lepiej ogarnięte niż Ruda, inna liga. U nas widać, że kasa z podatków nie jest marnowana.

paulson
paulson

Po raz kolejny dowód, że Tychy są eko i inni mogą brać z nas przykład. W tym temacie władze miasta, samorząd i inwestorzy robią dużo dobrej roboty.

barack
barack

O to właśnie chodzi, Tychy przez inne miasta postrzegane są jako miasto ekologiczne. Na szczęście miastem rządzą ludzie którzy to rozumieją.

aqua
aqua

Wodny Park to była dobra inwestycja, a w dodatku jak widać też ekologiczna. To właśnie mi się u nas podoba, że miasto dba o środowisko i uwzględnia rozwiązania proekologiczne przy inwestycjach.