Udany start hokeistów

0
35

Hokeiści GKS Tychy dobrze rozpoczęli serię meczów sparingowych. Tyszanie pewnie pokonali przed własną publicznością TMH Polonię Bytom 4:1, a w składzie zadebiutowali sprowadzeni zawodnicy.
Zespół Andreia Gusowa udanie rozpoczął najważniejszy okres przygotowań. Tyszanie pokazali w starciu z Polonią, że są w bardzo dobrej formie fizycznej. W składzie „Trójkolorowych” zadebiutowali John Murray, Alex Szczechura i Ilya Kaznadei.
Na lodzie GKS Tychy od początku przeważał nad ambitną Polonią, choć na pierwszego gola gospodarze kazali czekać 16 min. Wówczas bramkarza rywali pokonał Jarosław Rzeszutko. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części. Pierwszy w tej tercji trafił Rzeszutko, który był czołową postacią swojego zespołu. Chwilę później padły kolejne gole dla GKS, a ich autorami byli Filip Komorski i Mateusz Bryk. W końcówce drugiej tercji na jednorazowy zryw zebrali się goście. John Murray wówczas skapitulował, ale gości nie było stać na nic więcej.
Tyszanie zaprezentowali się bardzo dobrze w pierwszej grze sparingowej. Kolejny test już w piątek, kiedy to zagrają rewanż w Bytomiu.
GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) 1:0 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Mateusz Bryk (16:10) 2:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Gościński (21:28) 3:0 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (22:10) 4:0 Mateusz Bryk – Michał Kotlorz (24:11) 6/5 4:1 Artur Wieczorek – Michał Działo – Sebastian Kłaczyński (37:06)
GKS: John Murray (Kamil Lewartowski) – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Kacper Guzik, Radosław Galant, Mateusz Bepierszcz – Remigiusz Gazda, Ilya Kaznadzei; Lukas Hvila, Filip Komorski, Alex Szczechura – Michael Kolarz, Marcin Horzelski; Patryk Kogut, Michał Woźnica, Bartłomiej Jeziorski.\