Mistrzostwo Polski w trójskoku!

0
87

Tyszanka odnotowała kapitalny start w 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Karina Sofińska została mistrzynią Polski w trójskoku do lat 18!
Podopieczna Bogdana Przybycina w tym sezonie odnotowała już kilka udanych startów. Tyszanka w lutym wywalczyła srebro podczas halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych, a w czerwcu pobiła swój rekord życiowy (11 m 65 cm). Natomiast tuż przed wyjazdem do stolicy na treningu poprawiła ten wynik o 4 cm!
Zawodniczka MOSM Tychy eliminacje rozpoczęła nerwowo paląc dwie pierwsze próby. Wytrzymała jednak próbę nerwów i kapitalnym skokiem na odległość 11 m 86 cm poprawiła swój rekord i wygrała eliminacje. Druga zawodniczka z Ostrołęki skoczyła bowiem aż 23 cm bliżej!
W finałach już tyszanka spisywała się bez zarzutów. Karina Sofińska w pierwszej próbie poprawiła rekord życiowy, a w kolejnych skakała na odległość 11 m 76 cm, 11 m 65 cm, 11 m 83 cm i kolejny rekord życiowy – 11 m 89 cm. W szóstej uzyskała fenomenalny wynik 11 m 97 cm, ale z powodu zbyt silnego wiatru wynik nie mógł zostać uznany za rekord życiowy. Wystarczyło to jednak na wywalczenie złotego medalu mistrzostw Polski!