Na mecie pływackiego sezonu

0
305

Trenerzy MOSM Tychy podsumowali zakończony sezon pływacki. Nasi zawodnicy przywozili medale z niemal wszystkich imprez, łącznie z mistrzostwami Polski.
Dawid Dziedzic, najlepszy tyski pływak, wychowanek trener Aleksandry Radek, a obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, wrócił z Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat w Opolu w dniach z dwoma brązowymi medalami. Dawid stawał na podium na 100 m stylem klasycznym(1.04,66) oraz 200 m stylem zmiennym (2.06,42), rywalizując zarówno z zawodnikami w swoim roczniku, jak i o rok starszymi. Wywalczył również czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym (29,82), tracąc do medalu tylko 0,08 sekundy.
Wśród juniorów 16-letnich, którzy rywalizowali w Ostrowcu udany start zanotowała Beata Maruszczyk. Podopieczna trenera Rafała Majcherczyka wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (33,90), była 4. w finale 100 m stylem klasycznym (1.14,22) i 9. na 200 m stylem klasycznym (2.42,11).
Mistrzostwa Polski Juniorów 15-lat z kolei w Lublinie i również w tym roczniku MOSM Tychy miał swojego reprezentanta w finałach. Tymoteusz Kowol zajął 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym( 31,63) i przegrał medal zaledwie o 0,02 sekundy, był 8. na 100 m stylem klasycznym (1.09,27) i 10. na dwukrotnie dłuższym (2.34,56). Dobrze spisały się dziewczęta w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym w składzie: Julia Marucha, Michalina Augustyniak, Anna Czypionka i Aleksandra Fijołek, które zajęły 7. miejsce w Polsce z czasem 4:22,31. Trenerami grupy są Justyna Andrzejewska i Rafał Majcherczyk.
– Po raz pierwszy w historii klubu, ekipa MOSM zdobyła medale mistrzostw Polski aż w trzech kategoriach wiekowych – powiedziała trener Aleksandra Radek. – Do wspomnianych osiągnięć trzeba doliczyć także sukces 14-latka Dawida Wiekiery, a niewiele brakło do medalu wśród 15-latków. To dla nas powód do dumy, gdyż świadczy o tym, że system współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Sportowych i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji działa bez zarzutu. Jeśli dodamy do tego kilkadziesiąt medali mistrzostw Śląska, poczynając od 10- latków, a na kategorii open kończąc, możemy powiedzieć, że tyskie pływanie ma się naprawdę dobrze.

Na zdjęciach: Dawid Dziedzic, Beata Maruszczyk.