Udany weekend zawodniczek MOSM

0
47

Podczas minionego weekendu bardzo dobrze na arenie międzynarodowej zaprezentowały się zawodniczki MOSM Tychy = siatkarki i pięściarki.
Trener Ryszard Dziopa ma w swojej bokserskiej grupie dwie kolejne utalentowane zawodniczki – Weronikę Ciereszko i Wiktorię Zdziarską. Dziewczyny wywalczyły prawo startu w finałach mistrzostw Polski kadetek podczas rozegranych w Grudziądzu eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zdziarska w kat. 54 kg, Ciereszko – w kat. 75 kg. Ta druga okazała się prawdziwą rewelacją turnieju – wszystkie walki kończyła nokautami, które notowała w pierwszych 15 sekundach walk!
Z kolei siatkarki MOSM Tychy – Maja Chwałek i Maria Hanusik zagrały w reprezentacji Śląska podczas Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kętrzynie i wraz z koleżankami z innych klubów wywalczył brązowy medal. Podopieczne trener Ireny Pałki, uczennice Gimnazjum nr 3 wystąpiły w podstawowej szóstce i spisały się bardzo dobrze, mimo, iż były o rok młodsze od koleżanek. W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji województw, a w meczu o brąz Śląskie wygrało z Małopolskim 3:0.