Koszykarze U-12: Mistrzowie Śląska bez porażki

0
99

Po kolejny sukces w młodzieżowej koszykówce sięgnęła drużyna MOSM Tychy – U-12. Podopieczni Wojciecha Majcherowicza zdobyli mistrzostwo Śląska pokonując w meczu na szczycie Żory 38:36.
W rozgrywkach ligowych prowadzili koszykarze MOSM Tychy, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Na drugim miejscu w tabeli była ekipa z Żor z jedną porażką na koncie. I właśnie te dwa zespoły spotkały się w niedzielę w sali Zespołu Szkół Sportowych.
Tyszanie bardzo chcieli zachować miano niepokonanej ekipy i po raz drugi z rzędu sięgnąć po mistrzostwo, z kolei goście mieli ostatnią szansę, by odebrać tyszanom miano niepokonanych. MOSM przegrał pierwsza kwartę, w drugiej nadrobił stratę i do przerwy prowadził 22:14. Emocji nie brakowało do końca i po dramatycznej końcówce drużyna OSM wygrała 2 punktami.
MOSM Tychy – Żory 38:36 (4:7, 18:7, 5:9, 11:13).
MOSM: Wspaniały 9, Żmuda 8, Wojtyczka 7, Szczepanek 6, Grzymysławski 4, Król 2, Bernaś i B. Kudela – po 1 oraz Pogorel, Leśnik, Machała, Białkowski, Październy, Radziszewski, M. Kudela.