GKS Tychy-Stal Stalowa Wola 2:0

0
121

W meczu 24. kolejki ligowej piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym terenie drużynę Stali Stalowa Wola 2:0 (1:0). Bramki dla tyszan strzelali Mateusz Mączyński i Daniel Tanżyna.
Podopieczni Kamila Kieresia spotkanie ze Stalą rozpoczęli w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 2. minucie Marcin Radzewicz wycofał piłkę do Mateusza Bukowca, ten oddał strzał na bramkę gości, który obronił jeszcze bramkarz, ale wobec dobitki Mączyńskiego był już bez szans.
GKS próbował pójść za ciosem i chwilę później zejście Mączyńskiego przed pole karne i mocne uderzenie zatrzymało się na słupku. W kolejnych minutach spotkanie nieco się wyrównało, ale bardziej klarowne sytuacje stwarzali sobie tyszanie. Strzały przyjezdnych pewnie łapał Paweł Florek, natomiast w 22. minucie Tomasz Wietecha z trudem obronił niesygnalizowane uderzenie z dystansu Łukasza Grzeszczyka.
Chwilę po tym, jak na zegarze minęła godzina gry tuż przed polem karnym faulowany był Grzeszczyk. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany, trafił w poprzeczkę, ale po sporym zamieszaniu futbolówkę z najbliższej odległości wpakował do siatki Tanżyna. Piłkarze Stali bliscy skutecznej odpowiedzi byli kilkadziesiąt sekund później, jednak po uderzeniu z narożnika pola karnego Damiana Łanuchy młody golkiper popisał się skuteczną paradą.
Przez ostatnie kilkanaście minut „Trójkolorowi” grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Seweryn Gancarczyk. Zawodnicy GKS bez większych problemów dowieźli jednak prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i po raz drugi w tym roku zgarnęli komplet punktów.
GKS Tychy – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)