GKS znowu bez zwycięstwa

0
24

Piłkarze GKS Tychy kolejny raz w tym sezonie stracili punkty. Tym razem tyszanie zremisowali 1:1 z Okocimskim KS Brzesko, kończąc mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Piotra Okuniewicza.
Po ostatnim remisie z Kotwicą Kołobrzeg w Brzesku tyszanie potrzebowali kompletu punktów. Dlatego też w porównaniu z tamtym meczem Kamil Kiereś dokonał zdecydowanych roszad w składzie.
W wyjściowym składzie na Okocimski KS pojawili się m.in. wracający po kontuzjach i chorobach Tomasz Górkiewicz i Paweł Florek, a także dłużej nieobecni Marcin Wodecki, Łukasz Bocian i Robert Dymowski. Takie zestawienie przynosiło efekty, które zmarnowała drugą żółta kartka Piotra Okuniewicza.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i chętniej atakowali bramkę Florka. Wynik otworzyli jednak już w 12. min. zawodnicy gości. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Górkiewicz, a celną główką popisał się Marcin Wodecki. Dziesięć min. później prowadzenie tyszan mógł podwyższyć Seweryn Gancarczyk, który pełnił rolę kapitana zespołu. Jednak po przedłużeniu piłki przez Górkiewicza uderzył tuż obok słupka.
Na grząskim boisku było dużo walki, a jeszcze przed przerwą groźny strzał oddał Dawid Błanik. Piłka jednak ponownie minęła cel. Po zmianie stron na boisku dominowała walka, której po części konsekwencją była druga żółta kartka dla Piotra Okuniewicza. Napastnik GKS bezmyślnie sfaulował rywala na polu karnym brzeszczan, przez co osłabił zespół w 62. min.. Gospodarze nie musieli czekać zbyt długo by wyrównać, bo już pięć min. po rzucie rożnym i fatalnym błędzie obrony tyszan Okocimski KS wyrównał.
W dalszych minutach gospodarze niemal nie schodzili z połowy tyszan, choć najlepszą okazję mieli podopieczni Kamila Kieresia. Po kontrataku Damian Szczęsny mając mnóstwo miejsca znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Skrzydłowy GKS jednak sytuację zakończył w najgorszy możliwy sposób oddając strzał wprost w bramkarza.
Okocimski KS Brzesko – GKS Tychy 1:1 (0:1). Wodecki (12.).
GKS Tychy: Florek – Górkiewicz (46. Grzybek), Boczek, Gancarczyk, Radzewicz – Błanik (61. Szczęsny), Grzeszczyk, Bocian, Dymowski (66. Mączyński), Wodecki – Okuniewicz (62. – czerwona kartka).