Twierdza Tychy niezdobyta

0
65

Hokeiści GKS Tychy wygrali kolejny domowy mecz PHL. Tyskiej twierdzy nie udało się zdobyć Ciarko PBS Bank STS Sanok, który przegrał 2:4.
Pojedynek rozpoczął się od… wykluczenia z gry Michała Kotlorza. Obrońca GKS Tychy zaatakował rywala kolanem, za co otrzymał karę meczu. Przez to tyszanie zagrali na pięciu obrońców, co jednak nie odbiło się na wyniku.
Przestawianie formacji defensywnej jednak sprawiło gospodarzom trochę problemów, które wykorzystał Marcin Biały w 9. min. To trafienie zmobilizowało podopiecznych Jiri Sejby, którzy ruszyli do odważnych ataków. Świetną okazję mieli Bartłomiej Jeziorski i Jarosław Rzeszutko, ale obu zabrakło szczęścia. To dopisało w końcówce tercji, kiedy to tyszanie w ciągu 55 sekund wyszli n prowadzenie. Najpierw wyrównał Mateusz Bepierszcz, a chwilę później tor lotu krążka zmienił Filip Komorski, przy czym bezradny był sanocki bramkarz.
Druga tercja już należała do gospodarzy, choć lepiej rozpoczęli ją goście. Po trzech min. gry Stefan Zigardy skapitulował po raz drugi. W kolejnych minutach jednak to tyszanie dominowali, ale brakowało szczęścia przy uderzeniach Jakuba Witeckiego i Mikołaja Łopuskiego. Dobrze spisującego się bramkarza Ciarko pokonał na dwie min. przed końcem tercji Marcin Kolusz. Trzecia część gry była toczona w spokojnym tempie, choć nie obyło się bez chamskich zaczepek gości. Tyszanie odpowiedzieli na nie trafieniem Jarosława Rzeszutko.
GKS Tychy – Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
0:1 Marcin Biały – Mike Danton (09:46)
1:1 Mateusz Bepierszcz – Marcin Kolusz (18:02)
2:1 Filip Komorski – Josef Vitek – Marcin Kolusz (18:57)
2:2 Marcin Biały – Benjamin Breault (22:31)
3:2 Marcin Kolusz (28:17)
4:2 Jarosław Rzeszutko – Mikołaj Łopuski – Jurii Kuzin (44:46) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Jaroslav Hertl, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Yuri Kuzin – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski, Marcin Kolusz – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński – Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Josef Vitek.