Druga wygrana hokeistów GKS

0
35

Hokeiści GKS Tychy nie zwalniają tempa. Po zwycięstwie 4:0 z węgierskim Sapą Fehérvár AV19 tyszanie pokonali słowackiego ekstraligowca – ŠHK 37 Pieszczany.
Podopieczni Jiri Sejby od początku spotkania narzucili swój styl gry. Na gole kibice jednak musieli czekać aż 13 min. Wówczas po akcji z Radosławem Galantem gola zdobył Adam Bagiński. Jeszcze przed przerwą trójkową akcję Mikołaj Łopuski – Jurii Kuzin – Jarosłąw Rzeszutko celnym trafieniem zakończył ten pierwszy.
Słowacy przebudzili się po przerwie. W 34. min. zdobyli kontaktowego gola, jednak na więcej im już tyszanie nie pozwolili. W 47. min. natomiast bramkę dla GKS Tychy zdobył Mateusz Bepierszcz, który wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem rywali. Tym samym nowy nabytek GKS przypieczętował zwycięstwo mistrzów Polski.
W trzecim meczu 17. Memoriału Pavla Zabojnika GKS Tychy zmierzy się z gospodarzami – HKM Zwoleń. Pojedynek rozpocznie się o godz. 19.30, a jego stawką będzie zwycięstwo w całym turnieju.
ŠHK 37 Pieszczany – GKS Tychy 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
0:1 – Bagiński – Galant (13:03)
0:2 – Łopuski – Kuzin, Rzeszutko (17:36),
1:2 – Brňák – Bednár, Holovič (33:03),
1:3 – Bepierszcz – Komorski (46:34),
GKS Tychy: Kosowski (Lewartowski) – Bryk, Kotlorz; Kogut, Kartoszkin, Kolusz – Pociecha, Sokół; Witecki, Galant, Vitek – Kolarz (2), Ciura (2); Łopuski, Rzeszutko (4), Kuzin (2) – Gazda; Bepierszcz (2), Kalinowski, Bagiński i Komorski.