Koszykarze wygrali w Sosnowcu

0
33

Koszykarze GKS Tychy wygrali trudny, wyjazdowy mecz. Tyszanie okazali się lepsi od Zagłębia Sosnowiec, pokonując je 78:69.
Tyszanie jechali do Sosnowca z nadzieją na wzięcie rewanżu za porażkę przed własną publicznością. Sztuka ta się udała, dzięki konsekwencji w grze oraz dużej liczbie celnych rzutów za trzy punkty.
W pierwszej kwarcie tyszanie byli skuteczniejsi zarówno w ataku, jak i obronie, dzięki czemu kończyli ją prowadząc czterema oczkami. W drugiej części jednak lepiej spisywali się gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania.
Po zmianie stron mieliśmy niemal kopię pierwszej kwarty. Zespół Tomasza Jagiełki wypracował sobie sześciopunktową przewagę, mając solidną zaliczkę przed czwartą częścią. W niej tyszanie utrzymywali prowadzenie i ostatecznie wygrali dziewięcioma punktami.
Podopieczni Tomasza Jagiełki celnie rzucali za trzy punkty. Sam Marcin Dymała, najskuteczniejszy gracz GKS trafił w ten sposób aż pięć razy.
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 69:78 (16:20, 18:14, 18:24, 17:20).
GKS: Basiński 9 (1 za 3), Bzdyra 8, Deja 13 (1), Dymała 22 (5), Sebrala 3 (1) oraz Dziemba 7 (1), Konsek 0, Hałas 3, Wróbel 10 (1), Garbacz 3 (1).