Kolejny popis tyskich hokeistów

0
29

Hokeiści GKS Tychy prezentują wysoką formę w meczach sparingowych. Tyszanie we wtorek (5 sierpnia) rozbili Aksam Unię 8:3, a dzisiaj (7 sierpnia) pokonali 7:3 Naprzód Janów.
We wtorkowym meczu Jiri Sejba nie mogł skorzystać z usług m.in. Josefa Vitka, który dzisiaj już wrócił do gry. Coraz odważniej poczynają sobie juniorzy Kacper Różycki i Bartłomiej Jezierski.
Pierwsza tercja odbywała się pod dyktando gospodarzy, którzy już po 150 sek. objęli prowadzenie. Po akcji z Marcinem Koluszem byłego bramkarza GKS – Michała Elżbieciaka pokonał Michał Kotlorz. Goście wyrównali niespełna dwie min. później, a sposób na Arkadiusza Sobeckiego znalazł Jakub Radwan. Reszta tercji należała już do tyszan, którzy pomimo problemów z grą w przewadze właśnie będąc jednego więcej na lodzie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji gola zdobył Josef Vitek. W końcówce podopieczni Jiriego Sejby ponownie przycisnęli, a bramki strzelili Dawid Majoch i Marcin Kolusz niemal równo z końcową syreną.
Druga tercja była już dużo spokojniejsza, ale odbywała się pod dyktando tyszan. Trzy i pół min. po wznowieniu gry Radosław Galant oddal celny strzał z dystansu, a nieco ponad min. później gracze GKS wykorzystali grę w przewadze. Tym razem do bramki gości trafił Jakub Wanacki. Swoje okazje mieli również zawodnicy Naprzodu, ale pewnie spisywał się Sobecki.
W trzeciej tercji nieco lepiej spisywali się goście, którzy dwukrotnie wykorzystali fakt, że w bramce stanął młody Krzysztof Burda. Wychowanek MOSM Tychy dwukrotnie skapitulował, a drogę do bramki znaleźli Michał Działo i Wojciech Stachura. Wynik meczu ustalił Adam Bagiński w końcówce meczu.
Zawodników GKS Tychy czeka teraz dłuższa przerwa od gier sparingowych. Spowodowane jest to zgrupowaniem reprezentacji Polski, które „zabierze” Jiriemu Sejbie kilku zawodników. Następny mecz kontrolny GKS rozegra 26 sierpnia na wyjeździe z Aksam Unią Oświęcim.
GKS Tychy – MUKS Naprzód Janów 7:3 (4:1, 2:0, 1:2).
1:0 Michał Kotlorz – Marcin Kolusz (2:24)
1:1 Jakub Radwan – Marek Pohl (4:19)
2:1 Josef Vitek – Mikołaj Łopuski – Jakub Wanacki (9:28) 5/4
3:1 Dawid Majoch – Kacper Różycki – Bartłomiej Jeziorski (18:20)
4:1 Marcin Kolusz (19:59)
5:1 Radosław Galant – Adam Bagiński – Michał Woźnica (23:21)
6:1 Jakub Wanacki – Josef Vitek (24:42) 5/4