Hokej: Tyszanie w finale!

0
66

W szóstym meczu półfinałowym GKS Tychy pokonał na wyjeździe Aksam Unię Oświęcim 1:0 i tym samym awansował do finału PHL! Jedyną bramkę zdobył Josef Vitek, a po raz drugi z rzędu czyste konto zachował Stefan Zigardy. W poniedziałek pierwszy finał!
To były prawdziwe hokejowe szachy. Oba zespoły dobrze zdawały sobie sprawę ze stawki, o jaką toczyło się dzisiejsze spotkanie. Najważniejsze zadanie dotyczyło uważnej grze w defensywie. W dwóch bezbramkowych tercjach lepiej jednak prezentowali się zawodnicy GKS Tychy, którzy udokumentowali swoją wyższość na początku ostatniej tercji. Adam Bagiński zagrał do Josefa Vitka, który pokonał zaskoczonego bramkarza Unii.
Po stracie bramki Unia ruszyła do ataku, ale tyszanie pokazali ogromną konsekwencję w grze obronnej. A jeśli już rywalom udało się przedostatać pod bramkę GKS, na posterunku był Stefan Zigardy. Zachowanie czystego konta w dwóch najważniejszych meczach półfinałowej rywalizacji mówi samo za siebie!
W samej końcówce meczu Pavel Mojzis złapał karę i było gorąco pod tyską bramką, ale ostatecznie jedyny gol Vitka dał czwarte zwycięstwo i upragniony awans do finału GKS Tychy! W meczach o złoto naszym rywalem będzie drugie w sezonie zasadnicznym Ciarko PBS Bank Sanok. Pierwsze dwa spotkania w Tychach – w najbliższy poniedziałek (24 marca) o godzinie 18.45 oraz wtorek (25 marca) o godz. 18.30.
Aksam Unia Oświęcim – GKS Tychy 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
0:1 Josef Vitek – Adam Bagiński (41:50)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Adam Bagiński, Adrian Parzyszek, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Jakub Witecki – Maciej Sulka, Michał Kotlorz; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jan Steber – Maciej Kruczek, Jakub Sowa; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Milan Baranyk.
Źródło: gkstychy.info