Wygrane sparingi GKS Tychy

0
125

Piłkarze GKS Tychy na zakończenie obozu w Bielsku-Białej wygrali dwa mecze sparingowe. Wcześniej tyski zespół został wzmocniony trzema zawodnikami.
Podopieczni Jana Żurka przed obozem rozegrali już dwie gry kontrolne, w których odnieśli dwa zwycięstwa. W Bielsku-Białej trener nie oszczędzał swoich zawodników serwując im nawet cztery jednostki treningowe dziennie. Nieco lżejsze były ostatnie dwa dni dla tyszan, w których GKS rozegrał dwa sparingi. W piątkowej grze kontrolnej tyszanie ograli trzecioligową Janinę Libiąż 4:0. Tyszanie byli stroną dominującą, ale do przerwy tylko raz trafili do bramki rywali. Dokonał tego Dawid Dzięgielewski, który ładnie uderzył z linii pola karnego.
Dużo lepiej było po przerwie. Najpierw do swojej bramki trafił zawodnik gości, a kolejne dwa gole zdobyli nowi zawodnicy GKS – Pavol Ruskovský i Tomáš Dočekal. W sobotę natomiast GKS spotkał się z gospodarzem obiektu, na którym tyszanie się przygotowywali do rundy wiosennej – Rekordem. Zespół Jana Żurka prezentował się lepiej, dłużej utrzymywał się przy piłce, wymieniał dużo krótkich podań, brakowało jednak klarownych okazji bramkowych. Rekord nastawiony był na kontrataki i po jednym z nich Marek Igaz musiał wyciągać piłkę z siatki. Słowacki bramkarz GKS skapitulował po uderzeniu z okolic linii pola karnego. Po przerwie jednak tyszanie zdobyli dwa gole, dzięki czemu wygrali 2:1. Do wyrównania doprowadził testowany Dawid Ogrocki, a zwycięską bramkę zdobył Adrian Chomiuk.
Rekord Bielsko-Biała – GKS Tychy 1:2 (1:0). Bramki: Ogrocki (55.) i Chomiuk (74.).
GKS Tychy: I połowa: Igaz – Małkowski, Kopczyk, Masternak, Mączyński – Ruskovský, Gąsior, Zganiacz, Mąka (30. Bukowiec), Dzięgielewski – Dočekal. II połowa: Misztal – Chomiuk, Balul, Dančík, Mączyński – Grzybek, Žunić, Bukowiec, Szczęsny, Ogrocki – Dočekal. Grali również: Lesik, Szumilas, Biskup, Bojarski.
Na zdjęciu: Dawid Ogrodzki.