GKS zwycięski – po dogrywce

0
32

Hokeiści GKS Tychy pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 3:2.  Gola na wagę dwóch punktów zdobył Łukasz Sokół w dogrywce.
Tyszanie pokazali w tym meczu wielki charakter. Mimo, że przegrywali 0:2 udało im się wyjść zwycięsko z pojedynku z wicemistrzem Polski.
Najpierw w końcówce drugiej odsłony Michał Kotlorz popisał się mocnym strzałem z niebieskiej i nie dał szans Przemysławowi Odrobnemu. W ostatniej tercji wydawało się, że pomimo dobrej gry zawodnikom GKS Tychy nie uda się wyrównać. Na szczęście w 59. minucie bramkę w debiucie w barwach GKS Tychy strzelił Tomasz Malasiński i doprowadził do remisu. W dogrywce szalę zwycięstwa na stronę GKS Tychy przechylił Łukasz Sokół.
GKS umocnił się na prowadzeniu w tabeli PHL. Tyszanie mają 56 pkt i o 8 pkt wyprzedzają Krynicę.
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:3 d. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
1:0 – Grzegorz Pasiut – Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (13:24) 5/4
2:0 – Grzegorz Pasiut – Mateusz Bryk, Maciej Urbanowicz (36:35)
2:1 – Michał Kotlorz – Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński (39:32) 5/3
2:2 – Tomasz Malasiński – Ladislav Havlik, Michał Kotlorz (58:34)
2:3 – Łukasz Sokół – Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz (64:54)
Kary: 10 min. – 14 min.
Strzały: 39:33.
JKH GKS Jastrzębie: Odrobny – Zatko, Górny; Danieluk, Kral, Bordowski – Bryk, Labryga; Urbanowicz, Pasiut, Laszkiewicz – Flaszar, Marzec; Zdenek, Prochazka, Kulas – Kostek, Nalewajka R.; Kogut, Nalewajka Ł.
GKS Tychy: Żigardy – Kotlorz, Sulka; Woźnica, Bagiński, Vitek – Mojżisz, Wanacki; Łopuski, Galant, Steber – Havlik, Sokół; Baranyk, Parzyszek, Witecki – Gwiżdż, Durak; Kolusz, Malasiński, Guzik.