Hokej: Popis solenizanta

0
30

W czwartek, 31 października hokeiści GKS Tychy rozegrali swoje ostatnie spotkanie w drugiej rundzie PHL. Na własnej tafli tyszanie pewnie pokonali JKH GKS Jastrzębie 4:1, a bohaterem spotkania został Pavel Mojzis, który w dniu dzisiejszym obchodził urodziny.
W pierwszej tercji zawodnicy obu zespołów nie forsowali tempa. Mimo to na tafli zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy zawiązywali groźniejsze akcje. Bardzo aktywny był Jarosław Rzeszutko, który zastąpił w I ataku Adama Bagińskiego (kara trzech spotkań). To właśnie popularny „Rzeszut” w 12. minucie podał do Pavla Mojzisa, który strzałem z niebieskiej otworzył wynik spotkania. W końcówce pierwszej tercji lepiej spisywali się goście, którzy przez dwie minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Na szczęście tyscy zawodnicy dobrze się bronili, a Stefan Zigardy kilkukrotnie udowodnił, że jest świetnym bramkarzem.
Po przerwie ponownie lepiej prezentowali się gospodarze. Już w 22. minucie Pavel Mojzis huknął zza niebieskiej i zaskoczył bramkarza gości. Tyszanie nieustannie atakowali i stwarzali sobie kolejne okazje. W 28. minucie Jan Steber mógł podwyższyć wynik spotkania, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Pokonać Romana Slipcenke udało mu się dwie minuty później, gdy wykorzystał zamieszanie pod bramką gości. Jastrzębianie nie mieli wielu okazji strzeleckich, ale mimo to udało im się raz pokonał Stefana Zigardiego. Wszystko za sprawą doświadczonego Richarda Krala, który popisał ładnym strzałem z nadgarstka.
Ostatnia tercja zaczęła się od szybkiego uderzenia gospodarzy. Grę w przewadze wykorzystał Mikołaj Łopuski, który strzałem z niebieskiej umieścił krążek w siatce. Podopieczni trenera Jiriego Sejby byli zadowoleni z wysokiego prowadzenia i nie forsowali już tempa. Skupili się na obronie i spokojnie utrzymali korzystny wynik do końcowej syreny.

GKS Tychy – GKS JKH Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)