Hokej: 6:0 z Podhalem

0
30

We wtorek 24 września hokeiści GKS Tychy podejmowali na własnej tafli MMKS Podhale Nowy Targ. Goście tylko w pierwszej odsłonie dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Jiriego Sjeby, którzy w kolejnych odsłonach mieli wyraźna przewagę i ostatecznie wygrali 6:0.
W pierwszej tercji gra była stosunkowo wyrównana. Młodzi zawodnicy z Nowego Targu nadrabiali braki techniczne swoją determinacją i wolą walki. Dodatkowo dobrze w bramce przyjezdnych spisywał się Bartłomiej Niesłuchowski, który pewnie interweniował przy strzałach Milana Baranyka, Josefa Vitka oraz Michała Woźnicy. Pierwszy raz bramkarz szarotek skapitulował w 17. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko.
W drugiej odsłonie tyszanie mieli wyraźną przewagę, ale ponownie na drodze do strzelenia bramki stawał Bartłomiej Niesłuchowski. Bramkarz gości skapitulował dopiero w 36. minucie gdy Miroslav Durak zamienił grę w przewadze na bramkę. Niespełna dwie minuty później na 3:0 podwyższył Adam Bagiński.
Trzecia odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy.  W 44. minucie Michał Woźnica wypracował sytuacje przy, której Adamowi Bagińskiemu pozostało jedynie dopełnić formalności i podwyższyć na 4:0. Chwilę później Miroslav Durak musiał opuścić taflę z pomocą kolegów. Wstępna diagnoza nie wyklucza nawet zerwania więzadeł krzyżowych kolana. Kontuzja kolegi nie wybiła miejscowych z rytmu, a kolejne trafienia były kwestią czasu. W 53. minucie Kacper Guzik przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem. Na dwie minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Milan Baranyk, który wykorzystał dokładne podanie Josefa Vitka.
– Mieliśmy dużą przewagę na lodzie, dlatego wysoko wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale w grze widać było jeszcze braki. Miroslav Durak nabawił się kontuzji kolana. Niewykluczone, że zerwał nawet więzadła – powiedział po meczu Krzysztof Majkowski.
GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1:0 Jarosław Rzeszutko – Miroslav Durak (16:20)
2:0 Miroslav Durak – Pavel Mojzis – Jakub Witecki (35:28) 5/4
3:0 Adam Bagiński – Josef Vitek – Maciej Sulka (37:41)
4:0 Adam Bagiński – Michał Woźnica (43:18)
5:0 Kacper Guzik (52:51)
6:0 Milan Baranyk – Josef Vitek – Adam Bagiński (57:40)
GKS Tychy: Zigardy (2) – Kotlorz, Havlik; Woźnica, Bagiński, Vitek – Mojżisz, Gwiżdż; Guzik, Galant, Witecki – Durak, Sulka; Baranyk, Parzyszek, Rzeszutko – Sowa, Wanacki; Piorun, Chromicz.

MMKS Podhale Nowy Targ: Niesłuchowski – Landowski, Kapica; Kmiecik (2), Wronka, Ziętara – Wojdyła, Mrugała; Zarotyński, Bryniczka (2), Michalski – Tomasik, Gaczoł (2); Szumal, Olchawski, Wielkiewicz – Szal; Kmiecik, Michalski, Stypuła.