MP w kajakarstwie: Złoto, srebro, brąz…

0
50

Trwa znakomita passa kajakarek MOSM Tychy. Na torze w Bydgoszczy rozegrano jubileuszowe 75. mistrzostwa Polski seniorek, w których bardzo dobrze spisały się podopieczne Sylwii i Marka Stannych.
Przypomnijmy, iż przed tygodniem tyskie zawodniczki siegnęły po medale mistrzostw Europy juniorów i U 23, a teraz zdobyły krążki w seniorskich MP. W głównej roli wystąpiła Magda Stanny, która trzykrotnie stawała na mistrzowskim podium. Pociecha małżeństwa trenerów, wspólnie ze swoją koleżanką klubową Laurą Dworniczok, zdobyła złoty medal w C 2 na 500 m. Po raz drugi stanęła na podium w C 1, zdobywając srebro. Świetnie popłynęła także sztafeta MOSM Tychy 4 x 200 w składzie: Katarzyna Królak, Magda Stanny, Paulina Noga i Edyta Sowa, sięgając po brązowy medal.
A Karolina Naja znów pokazała klasę – wystartowała na pięciu dystansach i zdobyła pięć złotych medali! Płynęła na 500 m – K 2 i K 4 oraz na 200 m – K 1, K 2 i sztafecie 4 x 200 m.