TKS Tychy: Zabrakło ośmiu punktów!

0
59

Siatkarki TKS Tychy wygrały dzisiaj w rewanżowy meczu barażowym z KS Dalin Myślenice 3:1, ale do awansu do II ligi zabrakło im osiem małych punktów!
W pierwszym meczu barażowym w Myślenicach drużyna TKS Tychy przegrała 1:3 i dzisiaj przystąpiła do rewanżu. Pierwsze dwa sety tyszanki wygrały zdecydowanie do 16. Trzeciego jednak przegrały.
– Dziewczyny nie udźwignęły ciężaru tego decydującego seta, od początku były spięte, popełniły kilka błędów – mówi trener Krzysztof Pałka. – Rywalki uzyskały przewagę i nie udało się jej zniwelować. Czwartego seta nasze dziewczyny zaczęły bardzo dobrze, prowadziły 8:0 i ostatecznie wygrały 25:20. Do awansu zabrakło tak niewiele, bo wystarczyło wygrać do 12…
TKS Tychy – KS Dalin Myślenice 3:1 (25:16, 25:16, 19:25, 25:20).

*  *  *

Dzisiaj rozegrano także finał mistrzostwa Śląska w mini siatkówce, którym znakomicie spisały się nasze młodsze siatkarki.
W „trójkach” drużyny MOSM zajęły pierwsze i drugie miejsce. Zwyciężczynie automatycznie awansowały do finałów mistrzostw Polski, natomiast drugi zespół grał będzie w barażach (w Tychach, 8.06).
Także w „czwórkach” tyszanki zdobyły mistrzostwo Śląska, a drugi zespół zajął czwarte miejsce. Tutaj także najlepsza drużyna zagra w finale mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w Dżonkowie 1-2.06.