Hokej: Mistrz wygrywa w Tychach

0
38
Hokeiści GKS Tychy nie przedłużyli zwycięskiej passy. We wtorek, 18 września tyszanie przegrali na własnej tafli z Ciarko PBS Bank Sanok 0:2.
Podopieczni Jana Vodili nie sprostali zadaniu i przed własną publicznością nie potrafili skutecznie przeciwstawić się mistrzowi Polski – Ciarko PBS Bank Sanok. Przyjezdni zagrali skutecznie w ofensywnie i bardzo uważnie w defensywie, co wystarczyło na tyski zespół. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Przemysław Odrobny, który wybił tyszanom z głowy zdobywanie goli.
Hokeiści GKS Tychy spisali się w dzisiejszym spotkaniu poniżej oczekiwań kibiców. Tyszanie wymieniali między sobą bardzo dużo podań, ale nie przełożyło się to na efekt w postaci gola. Pod bramką przyjezdnych żaden z tyskich napastników nie wykazał się wystarczającym sprytem aby pokonać Przemysława Odrobnego. Najlepszą okazję do umieszczenia gumy w siatce mieli w 28. minucie, gdy grali z przewagą dwóch zawodników. Niestety zbyt anemiczne rozgrywanie zamka nie zaskoczyło dobrze dysponowanej obrony z Sanoka.
Goście z Sanoka również nie rozegrali wielkiego spotkania. Okazali się jednak nieco lepsi od tyszan i dwukrotnie znaleźli sposób na Arkadiusza Sobeckiego. Już w 12. minucie Wojciech Milan wykorzystał zamieszanie pod tyską bramką i otworzył wynik spotkania. Po bezbramkowej drugiej tercji ostateczny cios przyjezdni zadali w trzeciej odsłonie. W 47. minucie katem GKS Tychy okazał się Paweł Dronia.
Po dzisiejszej przegranej GKS Tychy spadł na trzecie miejsce w PLH. W następnej kolejce tyszanie zmierzą się na wyjeździe z Comarch Cracovią Kraków.
GKS Tychy – Ciarko PBS Bank Sanok 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 Wojciech Milan – Bogusław Rąpała – Maciej Mermer (11:17)
0:2 Paweł Dronia – Dariusz Gruszka – Tomasz Malasiński (46:37)
Kary: 4 – 22 min.
GKS Tychy: Sobecki (Witek) – Dutka, Kotlorz; Woźnica, Simicek, Bagiński – Sokół, Majkowski; Baranyk, Parzyszek (2), Przygodzki – Csorich, Wanacki; Łopuski, Pasiut, Da Costa (1) – Ciura, Jakes; Galant, Witecki.
Ciarko PBS Bank Sanok: Odrobny (2), (Skrabalak); Mojzis, Dronia, Vitek (2), Zapała (2), Kolusz; Pociecha, Wajda, Krzak (2), Bartos, Strzyżowski; Kubat (2), Bułanowski, Gruszka, Dziubiński (10), Malasiński (2); Rąpała, Biały, Mermer, Milan, Radwański.