Sport Hokej: Drużyny ze Szwecji, Finlandii i Włoch rywalami GKS w Lidze Mistrzów

Opublikowano 16 maja, 2018 | przez Leszek Sobieraj

0

Hokej: Drużyny ze Szwecji, Finlandii i Włoch rywalami GKS w Lidze Mistrzów

W Kopenhadze odbyło się losowanie fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów. Rywalami GKS Tychy w grupie C będą finalista ostatniego sezonu szwedzkiej SHL- Skellefteå AIK, brązowy medalista fińskiej Ligi- IFK Helsinki oraz mistrz EBEL- HC Bolzano Foxes z Włoch.

REKLAMA

- To będzie święto hokeja nie tylko w Tychach – zagramy z europejską czołówką hokeja i na pewno każde spotkanie będzie dla nas cennym doświadczeniem – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A. – Zawodnicy będą musieli się sporo napocić i zostawić dużo zdrowia na lodzie, żeby zdobyć chociaż punkt. Dla nas to na pewno duży zaszczyt i prestiż, że możemy brać udział w tak elitarnych rozgrywkach.

- Przed nami trudne i dalekie wyjazdy. Teoretycznie najmocniejszym rywalem są Szwedzi, najsłabszym Bolzano, które zostało sensacyjnym zwycięzcą swojej ligi. W Lidze Mistrzów nie ma jednak słabych zespołów. Już przed losowaniem wiedzieliśmy, że każdy przeciwnik będzie niezwykle wymagający- dodał Krzysztof Majkowski, asystent trenera Andreja Gusowa.

Rozgrywki grupowe Hokejowej Ligi Mistrzów rozpoczną się 30 sierpnia i potrwają do 17 października. Awans do najlepszej szesnastki wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Podziel się informacją!Back to Top ↑